Zavřít reklamu

Videohry si užívají svobody kreativně ničím nespoutaného média. Díky tomu si v nich kromě návštěv fantastických světů nebo zažívání příběhů o záchraně vesmíru můžeme užít i zcela nových sportovních radovánek, které by v reálném světě byly nemožné. Obrovský úspěch takového Rocket League ukazuje, že je o podobné projekty velký zájem. Vývojáři ze studia WhaleFood Games si tak pro nás připravili sport, který kombinuje bojové umění kung-fu s kopáním do míče.

KungFu Kickball je z boku viděnou sportovní „bojovkou“, ve které se až čtyři bojovníci snaží o to dokopat míč ke zvonu svých protivníků. Protože nejde ale o úplnou kopii pravidel kopané, můžete cestou k většímu množství bodů nakopnout kromě míče i své soupeře. To, jakým způsobem se po obrazovce budete pohybovat, a kterými schopnostmi budete disponovat, určí výběr vaší postavy. Ve hře si můžete v současnosti vybrat mezi šesti bojovníky. Každý z nich přitom používá jiný styl bojového umění. Zatímco hraní za mnicha vám nabídne vyrovnaný zážitek, při volbě starého mistra vyměníte rychlost mladších bojovníků za jeho vypilované kung-fu dovednosti. Na výběr vám dále hra nabídne rychlého ninju, precizní legendu, opilého mistra a bojovníka pandu – ten dává takové rány, ne které jejich příjemce jen tak nezapomene.

KungFu Kickball samozřejmě můžete hrát i proti počítači, ta pravá zábava ale přichází ve více lidech. Přátele můžete vyzvat buď naživo, nebo přes online rozhraní. V každém případě se však poskládáte do dvou týmů, a to po jednom, nebo po dvou hráčích. Hra je stále ve fázi předběžného přístupu, ale za svou nynější nízkou cenu se ji vyplatí vyzkoušet i za cenu menších technických nedostatků.

Hru KungFu Kickball můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více