Zavřít reklamu

Dnes tu mám něco speciálního, něco, co mě z obrázků příliš nelákalo, ale o to víc mě překvapilo. Dnes Vám představuji hru, která je vyvinuta českým vývojářským týmem Rake in Grass. Dnes Vám představuji pravděpodobně nejlepší logickou hru na Appstore. Dnes tu totiž mám iPhone hru Achibald’s Adventures.

Přeháním, nepřeháním? To musíte posoudit sami. iPhone Hra Archibald’s Adventures je ale opravdu zcela českou hrou, která je navíc kompletně v češtině. Příběh hry je jednoduchý. Jste skejťák s jménem Archibald a když se chce Archibald vytáhnout před svými kamarády, tak spadne do trubky u domu šíleného profesora a ocitnete se tak v jeho sídle. Ten v tu dobu ale zrovna dělal některé experimenty, které se mu vymknuly z rukou. Navíc je počítač zamknul v domě a Archibald teď musí projít celý dům, což čítá skvělých 114 levelů.

Ale neděste se (či neradujte), číslo je to sice vysoké, ale levely jsou relativně krátké a minimálně prvních 30 projdete velice rychle. Tyto první levely jsou koncipovány spíše tak, aby Vás hra nezavalila všemi těmi možnostmi ovládání, ale naopak se je postupně učíte. Během hry totiž potkáváte počítače, které Vám radí, co a jak udělat. Aspoň tedy zezačátku.

Jak se Archibaldovo dobrodružství na iPhone vlastně hraje? Pomocí směrových šipek ovládáte pohyb Archibalda (či případně můžete hru ovládat dotykem na displeji směrem od středu), který se pohybuje na skateboardu a snažíte se ho dostat přes všechny překážky k otevřeným dveřím. K tomu bude nutné občas něco přeskočit, přesunout, zmáčknout či rozbít.

Zatímco Archibald dokáže přeskočit jedno políčko víceméně z místa (je to totiž zkušený skateboarďák), tak na delší úsek se již musí se svým skateboardem pořádně rozjet. Ovládání se ale není proč bát, hra je designována tak, abyste se v prvních dvou kapitolách (32 levelů) naučili vše, co budete na svém dobrodružství potřebovat a ovládání se Vám tak dobře vryje pod kůži.

Tím ale neříkám, že Vás nebude mít hra po prvních kapitolách čím překvapit. To spíše naopak. Právě díky tomu u Archibald’s Adventures vydržíte tak dlouho, protože Vás bude zajímat, co na Vás čeká dále. Zatímco v prvním kole jen skáčete přes bedny, tak v dalších kolech je již budete moci pomocí bubliny ovládané na dálku přesouvat, případně později rozbíjet pomocí speciálního robotického vozítka či je budete oblétat na létacím zařízení.

Díky postupnému učení se ovládání a díky tomu, že je hra kompletně v češtině, tak mohu hru doporučit i pro mladší hráče. Později ve hře ale narazíte i na levely, kde je potřeba opravdu pořádně zapojit hlavu, abyste zjistili, jak postoupit dál. Nejde o úkoly, které by byly neřešitelné, ale Váš mozek se občas pořádně zapotí.

Level design opravdu na úrovni, postavička je perfektně rozanimována a celkově na Vás bude hra působit opravdu příjemně. Hra je doplněna i vhodně zvoleným hudebním podkladem. Archibald’s Adventures Vás ale občas dokáže i pěkně vytočit. Není nic horšího, když víte, co chcete udělat, ale zkrátka se Vám to nedaří. Občas to chce nejen přemýšlet nad logickými zápletkami, ale mít i trošku zručné ruce, aby člověk udělal přesně to, co chtěl.

Celkově mohu hru Archibald’s Adventures opravdu doporučit, jedná se bezesporu o výbornou hru na iPhone. iPhone hru si můžete na Appstore zakoupit za $4.99 a aby bylo Vaše rozhodnutí (koupit/nekoupit) jednodušší, tak Rake in Grass nabízí i verzi Lite, která je zdarma a nabízí skvělých 32 levelů. Pokud máte zájem, tak si můžete zkusit demoverzi hry i na svém Mac či Windows.

Link na Archibald’s Adventures Lite na Appstore

[xrr rating=4.5/5 label=“Hodnocení Jablíčkáře“]

.