Zavřít reklamu

Apple na své jarní keynote představil Studio Display, tedy externí displej v ceně věru vysokých 43 tisíc Kč. Samsung ale uvedl na trh svůj Smart Monitor M8, který je více jak o půlku levnější. Ten je v mnoha ohledech skutečně chytrý, příkladně komunikuje s Apple zařízeními a ostatně i na první pohled vypadá, jako kdyby pocházel z dílny Applu. Může se tak opravdu jednat o dostupnější alternativu. 

Ať už na společnost Samsung nahlížíte jakkoli, nelze ji upřít snahu. V segmentu chytrých telefonů jsou ty její nejprodávanější na světě, její televize pak patří mezi ty nejkvalitnější a jisté ambice má i na poli externích monitorů/displejů. Smart Monitor M8 je nejnovějším pokračovatelem řady těch chytrých, které mohou fungovat i jako samostatné jednotky. Protože ale komunikují i s Apple produkty, rozhodli jsme se jej vyzkoušet.

Je to o velikosti 

32“ a 4K rozlišení je to první, co určuje specifikace monitoru. Oproti Studio Displeji si poradí i s HDR. Co se zobrazení týče, je jeho neduhem jen to, že není zakřivený a má tendenci v krajích trochu rozostřovat obraz, pokud u něho sedíte příliš blízko a koukáte se z úhlu, a to i když Samsung uvádí pozorovací úhel 178 stupňů. Zakřivení by to jistě spravilo, protože při přímém pohledu žádné zkreslení nevidíte.

Díky 4K rozlišení nevidíte na displeji jediný pixel. Pracovat v něm se ale příliš nedá, nebo respektive je to o zvyku, ale musel jsem si jej snížit na 2560 x 1440, protože při 3840 x 2160 byl obsah skutečně titěrný. Opět to může dokládat, že 4K je na tyto velikosti úhlopříčky pořád příliš. Velikosti displeje se musela upravit i rychlost ukazatele, protože z původního HD monitoru ten úplně nestíhal rychlé posuny.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více