Zavřít reklamu
iWant

Waze testuje aplikaci pro CarPlay. Aktualizace dorazí do několika týdnů

iWant

Již za pár dní se dočkáme oficiální plné verze iOS 12. Nejnovější systém pro jablečná mobilní zařízení přinese spoustu novinek, z nichž mezi ty nejzajímavější patří podpora navigačních aplikací třetích stran v rámci CarPlay. Pokud tedy patříte mezi ty, kterým Apple Maps nevyhovují, můžete slavit – a pokud se řadíte mezi nadšené uživatele aplikace Waze, můžete slavit dvojnásob.

Aplikace Waze totiž právě přišla s novou aktualizací, jejíž součástí je integrace s CarPlay pro iOS 12. Zatím se sice jedná o testovací betaverzi, takže v prvním oficiálním vydání operačního systému iOS 12 s ní s největší pravděpodobností počítat ještě nemůžeme, přesto je to ale nade vší pochybnost skvělá zpráva. Zmíněná aktualizace je v současné době k dispozici pouze pro beta testery a datum oficiálního vydání zatím není známé. Waze na Twitteru přislíbil integraci s CarPlay v průběhu několika málo týdnů. Přestože zatím k oficiálnímu oznámení data vydání nedošlo, dá se předpokládat, že se bude jednat o říjen.

Integraci s CarPlay by jistě uvítala i řada příznivců Google Maps. Aplikace se sice objevila při prezentaci na červnové WWDC spolu s Waze, ohledně jakýchkoliv příslibů je ale zatím ticho po pěšině. Aplikace Sygic pro offline mapy nedávno ukázala uživatelům snímky obrazovky jako ukázku toho, jak by její integrace s CarPlay mohla vypadat, podle serveru 9to5Mac ale došlo ke zdržení při procesu schvalování aplikace pro App Store. 

Nová verze CarPlay API umožňuje tvůrcům aplikací vytvářet vlastní mapové dlaždice překryté standardními ovladači rozhraní. Jedná se o přijatelný kompromis jak pro vývojáře, tak i pro uživatele – vývojářům je propůjčena dostatečná flexibilita v tvorbě aplikací, aniž by tím jakkoli byli zasaženi uživatelé. 

Datum vydání plné verze iOS 12 bylo stanovené na pondělí, nový operační systém poběží na všech iPhonech, kompatibilních s iOS 11. Další velkou novinkou je kromě rozšířené integrace u CarPlay také nová funkce Siri zkratky, v App Storu budou postupně přibývat kompatibilní aplikace.