Zavřít reklamu

Ve čtvrtek 21. listopadu se konala tisková konference společnosti Western Digital, která představila osobní cloudové úložistě My Cloud. Místo bylo vybráno příhodně, v oblacích, tedy vlastně v observatoři žižkovské věže s výhledem na celou Prahu.

My Cloud

Společnost WD přišla s nabídkou zcela vlastního osobního cloudu s názvem My Cloud. Jedná se o nový externí disk ve dvou variantách pro uživatele, kteří chtějí mít svá digitální data ze všech mobilních zařízení a počítačů uspořádaná, centralizovaná, v bezpečí a zároveň k nim mohou mít přístup odkudkoli na světě z jakéhokoli zařízení.

Celkem byly představeny dvě varianty My Cloudu: jednak My Cloud ve 2TB, 3TB a 4TB  kapacitě startující na ceně od 3 500 Kč, jednak vysoce výkonné úložiště NAS se čtyřmi pozicemi pro domácnosti a malé kanceláře, které v sobě integruje podporu Time Machine. Zde jsou k dispozici čtyři kapacity o velikosti 0–16 TB a lze si pořídit jak prázdné šasi, tak celý osazený systém tichými WD Red disky, kompatibilní jsou ale i disky od Toshiby, Seagate a HGST. Prázdné šasi vyjde zhruba na 6 000 Kč, nicméně koncová cena včetně disků zatím určena nebyla.

K oběma variantám lze připojit pro zvýšení kapacity externí pevný disk USB 3.0.

Co je zde jinak oproti veřejným cloudovým řešením? Fakt, že si koupíte tento externí disk, zaplatíte částku za jeho nákup, ale vyhnete se jakýmkoli dalším měsíčním/ročním poplatkům a víte, že přístup mají pouze ty osoby, které si sami vyberete, ať jde o členy rodiny, kolegy či přátele. K datům se vám prostě nikdo jiný nedostane.

Disk se dá nastavit během chvilky ve dvou krocích, díky tomu se s ničím nebudete muset trápit zbytečně dlouho, a navíc si automaticky volí jazyk ze systému, ze kterého přistupujeme. Díky gigabytovému ethernetovému připojení a dvoujádrovému procesoru je navíc přenášení dat rychlé, dále je samozřejmě k dispozici aplikace, přes kterou lze synchronizovat fotky, dokumenty apod. z kteréhokoli mobilního zařízení a je kompatibilní s ostatními cloudovými službami jako Dropbox, Skydrive a Google Drive.

Více informací najdete na www.wdc.com/cz

.