Zavřít reklamu

V iOS i iPadOS je nativně předinstalován prohlížeč Safari, který patří z hlediska úspornosti, rychlosti a stability k těm nejlepším pro mobilní zařízení vůbec. Většina lidí si na užívání této aplikace již natolik zvyknula, že by za jiný prohlížeč neměnili, pokud navíc používáte počítač se systémem macOS, tak Safari synchronizuje historii, hesla i záložky. Pakliže jste ale v situaci, kdy je váš pracovní nástroj počítač se systémem Windows, Safari do něj oficiální cestou nedostanete. Pokud byste tedy chtěli dosáhnou synchronizace napříč různými systémy, nativní software od Applu vám v tom úplně nepomůže. Ukážeme si tedy aplikace, které vám zajistí opravdu pohodlné prohlížení webových stránek, a mnohdy přinesou ještě něco navíc.

Google Chrome

Vůbec nejrozšířenější software na procházení webů je samozřejmě dostupný i pro iOS. Google si na své aplikaci dal záležet, proto podporuje synchronizaci záložek, hesel a seznamu četby napříč všemi zařízeními přihlášenými pod jedním účtem. Jako v Safari je možné zobrazit stránku pouze pro čtení, obsah by tedy neměly překrývat reklamy. Jako u všech aplikacích od Googlu, ani v Chromu nechybí hlasové vyhledávání, což výrazně urychlí psaní a zpříjemní zážitek z používání. Stejně tak i algoritmy Googlu usilovně pracují, a prohlížeč pro vás doporučuje články, které by se vám mohly líbit. Jestli je si myslíte, že je tento postup správný z hlediska čtení nebo se kvůli soukromí o ideální cestu nejedná již nechám na vás. V prohlížeči Chrome je dostupný také anonymní režim, pomocí Google Překladače přímo v prohlížeči můžete jakoukoli stránku jedním kliknutím přeložit do libovolného jazyka.

Aplikaci Google Chrome nainstalujete zde

Microsoft Edge

Prohlížeč z dílny redmontské společnosti mezi námi tak dlouho není a zprvu se velké popularitě netěšil. Od té doby, co Microsoft přešel na jádro Chromium od Googlu, se z něj však stala rychlá a spolehlivá a populární aplikace, a to jak pro Windows a Android, tak i macOS a iOS. Kromě synchronizace záložek a hesel mezi zařízeními nabízí Edge blokování reklam, anonymní režim, soukromé procházení webů a mnoho dalšího. Aplikace pro iOS je intuitivní a přehledná, vše důležité tedy máte na dosah ruky.

Aplikaci Microsoft Edge nainstalujete bezplatně zde

microsoft edge
Zdroj: Microsoft

Mozilla Firefox

Jako na všech ostatních zařízeních, i na iPhonu si Firefox dává záležet na soukromí, a proto si můžete nastavit zákaz sledování napříč stránkami a blokaci reklam. Vývojáři firmy Mozilla ale mysleli i na to, aby vás ochrana soukromí neochudila o důležité funkce – nechybí tak všechny možné druhy synchronizace, které najdete u konkurence. Firefox patří mezi rychlé a spolehlivé prohlížeče, proto jej mohu jedině doporučit.

Aplikaci Firefox stáhnete bezplatně zde

DuckDuckGo

Stále více spotřebitelů zajímá, jak jsou na tom společnosti se sběrem osobních dat. Pokud vám na internetovém soukromí opravdu záleží, DuckDuckGo je ten pravý prohlížeč pro vás. Blokuje reklamní trackery, vždy vás však před blokací upozorní. Dále hned nahoře vidíte stupeň zabezpečení stránky, na které se právě nacházíte. Ochrana soukromí je zde prioritou, proto si aplikaci můžete zabezpečit pomocí obličeje nebo otisku prstu, co se týče historie, je ji možné kdykoli jedním klepnutím odstranit.

Aplikaci DuckDuckGo nainstalujete zde

VPN + TOR Browser with Adblock

Pokud vám jde o anonymitu v oblasti prohlížení internetu, VPN + Tor Browser je v tomto segmentu naprostou špičkou. Za předplatné, které vás bude stát 79 Kč na týden, anebo 249 Kč na měsíc, totiž nebude doslova nikdo moci sledovat vaši IP adresu, cílit na vás reklamu ani nic podobného. VPN + Tor Browser se umožňuje připojit na místa internetu, kam je běžnému smrtelníkovi zapovězené chodit, tím vás však rozhodně nenabádám, abyste tyto stránky vyhledávali.

Aplikaci VPN + Tor Browser nainstalujete zde

.