Zavřít reklamu

S každým rokem na trh vstupují nové řady telefonů, které kromě jasnějšího displeje, výkonnějšího procesoru a zpravidla delší výdrže baterie na jedno nabití nabídnou i výrazně vylepšené fotoaparáty. To se podepisuje především na kvalitě výsledných snímků, je zde však ještě jedna výhoda – váš smartphone můžete použít jako skvělé řešení pro skenování dokumentů. Apple poskytuje možnost pro skenování  v některých nativních aplikacích, my si však ukážeme aplikace třetích stran, které se přímo na skenování zaměřují, a pravděpodobně s nimi dosáhnete lepších výsledků.

Adobe Scan

Společnost Adobe je známá díky svým aplikacím pro hudebníky, fotografy, tvůrce videí a další. Neméně populární je ale i aplikace Acrobat Reader na čtení a úpravu PDF. A jak tušíte, Adobe Scan je s ní skvěle propojen. Přímo v aplikaci můžete dokument vyfocený vaším iPhonem upravovat, ořezávat a utvořit z něj PDF soubor. S ním je možné jednoduše v Adobe Acrobat Readeru pracovat. Pokud software ze skenu rozpozná vizitku, můžete ji jedním klepnutím uložit do kontaktů. Skenování pomocí Adobe Scan je přesné a spolehlivé, dokumenty se ukládají na úložiště Adobe Document Cloud. V základní verzi je Adobe Scan zdarma, pro aktivaci pokročilých funkcí si budete muset zapnout prémiové členství Adobe Document Cloudu.

Aplikaci Adobe Scan nainstalujete zde

Microsoft Lens

I aplikace od Microsoftu je k digitalizaci všemožných dokumentů perfektní volbou. Pokud pracujete primárně v aplikacích Microsoft Office, rozhodně doporučuji Microsoft lens minimálně vyzkoušet. Dokáže totiž soubory převádět do Wordu, Excelu i PowerPointu, uložit je umí do OneNote, na OneDrive či lokálně do zařízení. Nechybí podpora vizitek, které je možné ukládat do kontaktů.

Aplikaci Microsoft Lens nainstalujete bezplatně zde

Skener pro mě

Další zajímavou aplikací, která by se vám mohla líbit, je Skener pro mě. Kromě samotného rozpoznávání textů v dokumentech se umí napojit na bezdrátové tiskárny, díky čemuž zvládnete dokument vyfocený vaším smartphonem jednoduše vytisknout. V aplikaci si můžete zabezpečit dokumenty, díky čemuž se k nim nikdo nepovolaný nedostane. Pokud by vám základní funkce nestačily a chtěli byste se posunout někam dál, plná verze umožňuje naskenované dokumenty podepisovat, sdílet a skenovat bez omezení a několik dalších vychytávek.

Aplikaci Skener pro mě nainstalujete zde

iScanner

Tento program umí převádět dokumenty do univerzálních formátů, konkrétně se jedná o PDF a JPG. Soubory můžete v aplikaci upravovat, ořezávat nebo podepisovat, v případě potřeby se iScanner umí napojit na bezdrátové tiskárny. Velice užitečné je pak to, že software můžete zabezpečit pomocí Face ID či Touch ID, a to jak před otevřením samotné aplikace, tak i určitého dokumentu. Jestliže vás nebaví neustálé skenování souborů a fotografie již máte uložené na nějakém cloudovém úložišti, některé synchronizační služby je možné s iScannerem propojit. Pokud by vám základní funkce nestačily, na výběr máte z několika druhů předplatného.

Aplikaci iScanner stáhnete bezplatně zde

Document Scaner App

Stejně jako konkureční aplikace, i Document Scaner App umí převádět dokumenty do PDF. Nechybí samozřejmě funkce pro skenování textu, kromě toho ale umí aplikace i „vyjmout“ obrázky. Snímky je zde možné také ořezávat, soubory doslova jedním kliknutím nasdílíte. Pokud chcete mít přístup ke všem svým dokumentům přímo z aplikace, můžete si ji propojit s cloudovými úložišti Google Drive a Dropbox. Jistě vás potěším informací, že si vývojáři za Document Scanner App neúčtují ani korunu.

Aplikaci Document Scanner App nainstalujete bezplatně zde

.