Zavřít reklamu

V dnešní době moderních technologií se jen velice těžko obejdete bez internetového připojení. Buď můžete využít mobilní data, která ale ani dnes nemá úplně každý a navíc vlastní většina lidí pouze omezený balíček, což je například při stahování velkého množství dat dosti omezující, nebo Wi-Fi připojení. Co ale dělat, pokud vám z nějakého důvodu připojení k Wi‑Fi nefunguje správně? Jestli řešíte podobný problém, dočtěte tento článek až do konce.

Ignorujte síť a připojte se znovu

Poměrně často se stává, že problém není tak výrazný a stačí síť ze seznamu odebrat a opět se k ní připojit. Abyste tak učinili, na vašem iPhonu či iPadu přejděte do Nastavení, klepněte na Wi‑Fi, u potřebné sítě rozklikněte ikonu i v kroužku a nakonec vyberte Ignorovat tuto síť. Po odebrání ze seznamu se k Wi-Fi opět připojte a vyzkoušejte, zda vše funguje korektně.

Zkontrolujte informace o síti

iOS a iPadOS v některých případech dokáží vyhodnotit problém, například, jestli je síť připojena k internetu nebo bezpečná. Pro kontrolu se opět přesuňte do Nastavení, vyberte Wi‑Fi, a u dané sítě klepněte na ikonu i v kroužku. Zde si poté projděte a zkontrolujte všechny zprávy a výstrahy.

Restartujte iPhone a router

Tento krok patří k těm jednodušším, dalo by se ale říci, že k těm nejúčinnějším. iPhone tvrdý restart nepotřebuje, stačí jej klasicky vypnout a zapnout. Na iPhonu s Touch ID provedete restart podržením bočního tlačítka, a poté přejetím prstu po posuvníku Vypněte přejetím, u iPhonu s Face ID stačí podržet boční tlačítko společně s tlačítkem pro zvýšení hlasitosti, a poté taktéž stačí přejet prstem po posubníku Vypnout přejetím. Totéž platí i o routeru – ten stačí pomocí hardwarového tlačítka vypnout a zapnout, popřípadě se můžete přesunout do administrace routeru, kde lze provést klasický restart.

vypnout zařízení
Zdroj: iOS

Zkontrolujte propojení kabelů

Je samozřejmé, že proto, aby Wi-Fi fungovala korektně, je nutné mít vše správně propojené. Jestli se k Wi-Fi síti stále nemůžete připojit, zkontrolujte, zda máte připojený směrovač (router) k modemu. Pokud byl problém právě v propojení, zkuste váš iPhone či iPad opět k Wi-Fi síti připojit, až propojení opravíte.

wi-fi router a kabely
Zdroj: Unsplash
*obrázek nereprezentuje správné zapojení routeru a modemu

Obnovení síťových nastavení

V případě, že jste vyzkoušeli všechny tyto postupy, žádný však nezabral, obnovte na vašem iOS či iPadOS zařízení nastavení sítě. Přejděte do nativního Nastavení, vyberte Obecné a sjeďte úplně dolů k volbě Resetovat. Zobrazí se vám několik možností, vy klepněte na Obnovit nastavení sítě. Potvrďte dialogové okno a chvíli počkejte. Upozorňuji však, že se tímto nastavením odeberou ze seznamu všechny Wi-Fi sítě, ke kterým jste se kdy připojili, budete tedy muset hesla zadávat znovu.

.