Zavřít reklamu

Je tady další pátek a s ním i čas, kdy se pomalu těšíme, až „vypneme“. Dnešní den je proto ideální na to si vyhledat rozvoz něčeho k snědku nebo na svém smartphonu vyzkoušet i jiné aktivity, které vám přinesou užitek. Jednou ze zajímavých aktivit, kterou si můžete zkrátit delší chvíli, je hraní hry Wordament, která prověří vaše znalosti angličtiny.

Wordament je s námi už 8 let a za tu dobu prošel mnoha změnami. Nejprve šlo o výhradně procedurálně generovanou online hru, ve které jste spolu s dalšími hráči hledali slovíčka na ploše se 4×4 znaky. Od této podoby se později upustilo a hra prošla několika úpravami. Její nejnovější verze nabízí režim pro jednoho hráče, který vás nijak neunáhluje, a tak můžete na jedné mapě strávit i několik desítek minut. Každý level má tři hlavní úkoly, které musíte splnit. Většinou se jedná o úlohy, kde musíte nasbírat určitý počet bodů, najít několik tematických slov či několik slov se speciálním znakem.

Solo režim nyní nabízí 27 dobrodružných map a každá z nich přichází s ohromujícím množstvím levelů – první mapa jich nabízí 156, nepočítaje bonusy, na které můžete během adventury narazit. Kromě toho jsou k dispozici i bonusové mapy jako takové. Třešničkou je také možnost účastnit se denních výzev – každý den se vám odemkne sada tří úkolů, kde máte omezený počet kroků a hledáním slov musíte zničit balónky nebo těžit drahokamy.

Co je ale na hře nejzajímavější, tak to, že díky ní prověříte své znalosti angličtiny. Každé slovíčko musí mít minimálně tři znaky. Jednodušší slova zde tedy nenajdete. Slovíčka, která ve hře najdete, mohou mít maximálně 16 znaků, respektive 17, pokud narazíte na level, ve kterém se nachází speciální políčko obsahující dva znaky. Ve hře tak můžete pasivním, leč zábavným způsobem provětrat svou angličtinu.

Pokud jde o dodatečné služby, hra nadále nabízí online multiplayer, který je nyní cross-platform a mohou jej hrát hráči na iPhonu, Androidu a také na počítačích s Windows 10. Zde nadále platí časový limit pro nalezení slov. Wordament pro to využívá služeb Xbox Live a hráči Xboxu tak zde mohou odemykat achievementy s celkovou hodnotou 1 000(G).

Samotná hra je k dispozici zdarma, ovšem s podporou reklam. Těch se můžete zbavit za pomoci prémiového členství, které vám kromě odstranění reklam také přidá víc mincí za plnění denních úkolů a zpřístupní dvojnásobné body zkušenosti ve všech herních režimech. Nevýhodou předplatného je, že se nepřenáší napříč platformami, takže když se rozhodnete hrát na iPhonu a později budete chtít hrát na počítači, předplatné se vám zde nepřenese. Co se ceny týče, Microsoft jej nabízí za 59 Kč měsíčně nebo 279 Kč ročně.

Wordament FB
Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.