Zavřít reklamu

Gift cards (dárkové karty) do iTunes jsou skvělým dárkem pro uživatele iOS. Mohou být použity nejen na nákup obsahu z iTunes Store, ale samzřejmě App Store nebo iBookstore. Nicméně zadávání poměrně dlouhých znaků z dárkové karty bývalo pro uživatele s dotykovými zařízeními utrpením. iTunes 11 a nový iOS 7 však tento problém dokáží elegantně vyřešit. Nyní stačí kód naskenovat přes fotoaparát a je po složitém zadávání.

A jaký je postup?

Přejdete na hlavní stránku a v kterémkoli obchodě si zvolíte dole na obrazovce Redeem. Po této volbě se vás systém zeptá na Apple ID a heslo. Jděte do toho pole a vyplňte jej. Následně se vám zobrazí obrázek zadní strany dárkové karty s černým obdélníkem kolem kódu a na ten můžete použít fotoaparát, tuto možnost tam máte přímo na výběr, zvýrazněnou modře. Potom telefon pouze podržte a naskenujte kód.

Můžete použít také přední fotoaparát, tuto volbu najdete v pravém horním rohu a skenování bude stále fungovat. Aby skenování „gift“ card fungovalo, je zapotřebí, aby na sobě měly tmavý rámeček kolem kódu, který na sobě mají všechny dárkové karty z Best Buy a Apple Store.

Zdroj: 9to5Mac.com
.