Zavřít reklamu

Apple Watch umí být perfektním společníkem nejen jakožto notifikační centrum, ale i navigace, komunikátor a sportovní tracker v jednom. Pokud si vyzkoušíte většinu nativních aplikací od Applu, tak zjistíte, že je na nich potenciál hodinek plně využit – po zabroušení do App Store je ale situace výrazně odlišná. Mnoho aplikací třetích stran umí opravdu pramálo funkcí, z osobního počítače na zápěstí se pak zdánlivě může stát daleko hůře využitelný produkt. My si ale ukážeme několik programů, které na malém displeji hodinek vypadají přehledně, jejich minimalismus jim však neubírá na užitečnosti.

iTranslate

Jak již z názvu vyplývá, iTranslate slouží k překladům konverzací, ale třeba i textů. Co se týče aplikace pro Apple Watch, dokáže překládat mluvený text, dokonce nabízí možnost překladu konverzace. Pokud se tedy potkáte s cizincem, nebudete mít problém se s ním alespoň nějakým způsobem domluvit. Na iPhonu či iPadu toho software umí samozřejmě mnohem více, kromě překládání vyfocených textů můžete do iTranslate například sdílet webovou stránku přímo z prohlížeče Safari a pomocí dvou kliknutí si ji přeložit. I na hodinkách se však zejména cestovatelům stane iTranslate neocenitelným pomocníkem. V základní verzi funguje program zdarma, nabízí se zde ale i možnost předplatného, a to na měsíc, dva měsíce či jeden rok.

Aplikaci iTranslate nainstalujete bezplatně zde

SofaScore

I přes stále probíhající pandemii koronaviru má nyní většina sportovních fanoušků hotové žně, a to díky NHL, NBA či Evropské lize ve fotbale, kde stále válčí i jeden z českých zástupců. Jistě mi však dáte za pravdu, že je poněkud frustrující, když vám jakýkoli moment unikne. V tom by měla pomoci aplikace SofaScore, která kromě možnosti přidávání týmů a zápasů do oblíbených, notifikacích o gólech, diskuzích ohledně průběhu zápasu a podrobných statistik nabízí i jednoduchou aplikaci pro Apple Watch. V ní se zobrazí nejbližší zápasy vašich oblíbených sportovních klubů, u kterých si můžete rozkliknout jejich detail, podívat se na skóre, sestavy a podrobné statistiky. V aplikaci pro hodinky žádné reklamy nenajdete, jestliže vás však ty na telefonu či tabletu trápí, zaplaťte si symbolických 49 Kč na rok.

Aplikaci SofaScore nainstalujete zde

Streaks

Dali jste si novoroční předsevzetí v podobě omezení alkoholických nápojů a většímu věnování se sportu, ale víno bohužel teče proudem a výdej energie je na míle vzdálen tomu, který jste si určili? Právě k pomoci splnit si vaše cíle slouží program s názvem Streaks. Vy si jen zadáte sérii aktivit, a program vás upomíná na to, abyste je vykonávali. Co se týče například sportovních činností, díky integraci s nativním Zdravím je nebudete muset do Streaks manuálně zadávat. Pokud vás funkce softwaru lákají, připravte si jednorázově 129 Kč.

Aplikaci Streaks zakoupíte za 129 Kč zde

Kalorické Tabulky

Plynule se přesouváme k hubnutí a správné životosprávě. Kalorické Tabulky toho nabízí hodně, už díky tomu, že ve své databázi mají k dispozici obrovský sortiment potravin, o kterých se jednoduše a rychle dozvíte nutriční hodnoty. Program vám dokáže pomoci s hubnutím, zdravějším stravováním a častějším pohybem, díky softwaru pro Apple Watch se prakticky nemusíte starat o zadávání pohybových činností. V rámci prémiové verze vám jídelníček sestaví odborníci a dojde k odemčení pokročilejších statistik o vašich příjmech a výdajích energie. Za tuto verzi ale bude nutné, abyste zaplatili 79 Kč měsíčně, 499 Kč ročně, 199 Kč na 3 měsíce nebo 999 Kč na rok pro rodinu.

Aplikaci Kalorické Tabulky nainstalujete zde

Drafts

Pokud hledáte na pohled jednoduchý textový editor, který však umí pracovat se značkovacím jazykem Markdown, jistě vás potěší aplikace Drafts. Kromě pokročilé aplikace pro jablečný telefon, tablet a počítač vývojáři mysleli i na jablečné hodinky, na kterých máte náhled všech vašich vytvořených poznámek, které si v případě potřeby můžete také nadiktovat. Jasně, složitý dokument na hodinkách neutvoříte, můžete si však nadiktovat koncept a ten pak dokončit na iPhonu, iPadu nebo Macu. Pokud byste rádi podpořili vývojáře, získali možnost změny světlého či tmavého režimu, pokročilé možnosti sdílení nebo třeba vylepšené widgety, za Drafts Pro zaplatíte 89 Kč na měsíc nebo 859 Kč na rok.

Aplikaci Drafts nainstalujete bezplatně zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více