Zavřít reklamu

V dnešní době již není nutné, abyste ke střihu videa zasedli k počítači. Většina z nás totiž k natáčení nosí po kapsách výkonná zařízení v podobě smartphonu a pro úpravy využívá především větší obrazovku iPadu. Profesionální filmařská studia samozřejmě potřebují pokročilejší přístroje, pro nasdílení videa na sociální sítě či úpravu rodinných videí z dovolené vám však mobilní zařízení postačí. V tomto článku se tedy podíváme na 5 aplikací, které vás na cestách zachrání.

iMovie

Jestliže pravidelně používáte aplikaci iMovie na Macu, tak se v mobilní verzi se zorientujete velice rychle. Na druhou stranu budete pravděpodobně zklamaní z toho, že se jedná spíše o chudšího sourozence. I tak software přímo od Applu nabízí základní až středně pokročilé funkce jako je jednoduchý střih, přidávání titulků, mluveného komentáře nebo hudby, která se přizpůsobuje utvořenému videu. iMovie také podporuje klávesové zkratky, myš a trackpad na iPadu, práce tedy bude podobně komfortní jako na počítači. Videa můžete jednoduše exportovat na platformy jako je YouTube nebo Instagram.

Aplikaci iMovie nainstalujete zde

Magisto

Magisto patří mezi nejjednodušší služby na tvorbu filmů. Stačí, abyste do aplikace nahráli video, zvolili jeden z předpřipravených stylů a software jej poměrně pěkně upraví. Pokud se vám výsledek nepozdává, přímo na vašem displeji jej můžete přizpůsobit podle svého gusta. Na výběr máte také z několika prémiových plánů, které zajistí možnost přidávat delší videa a některé další pokročilé funkce.

Aplikaci Magisto nainstalujete zde

Splice

Aplikace Splice je schopná ze snímků nebo záběrů vytvořit video. To můžete nahrát přímo z vaší fotogalerie, následně do něj přidáte zvukové efekty, hudbu a titulky a v případě potřeby jej sestříháte. To se hodí tehdy, pokud byste například potřebovali promítat fotografie z dovolené a diváky chcete zaujmout neobvyklým zpracováním. Abyste software mohli plnohodnotně používat, je nutné si aktivovat měsíční či roční předplatné.

Aplikaci Splice stáhnete bezplatně zde

LumaFusion

Jestliže to s úpravou videa myslíte vážně a hledáte komplexní nástroj, doporučuji zakoupit aplikaci LumaFusion. Stojí sice 779 Kč, za tyto peníze ale dostanete program, který si mnoho nezadá s profesionálními softwary pro macOS, například v podobě Final Cut Pro. Pokročilá práce s vrstvami, přidávání poznámek a různých značek nebo možnost přístupu téměř k libovolnému cloudovému a externímu úložišti – to je jen zlomek funkcí, které v LumaFusion najdete. Pokud máte předplacený Final Cut Pro, projekty vytvořené v LumaFusion do něj můžete nasdílet. Jestliže chcete do videí přidávat hudbu či zvukové efekty, máte na výběr z několika, které jsou zdarma, nebo se můžete přihlásit k odběru Storyblocks. Předplatné stojí 269 Kč na měsíc nebo 1899 Kč na rok.

Aplikaci LumaFusion zakoupíte za 779 Kč zde

FiLMiC Pro

Výše ve článku jsme rozebírali softwary na střih videa. Co ale dělat ve chvíli, kdy video chcete kvalitně natočit? FiLMiC Pro patří mezi špičku v oboru natáčení. Z vašeho iPhonu či iPadu se díky lepšímu rozostření, expozici a dalším softwarovým úpravám stane téměř profesionální nástroj. Pokud vlastníte iPhone 12 (Pro), potěší vás, že je možné natáčet ve 4K HDR Dolby Vision. FiLMiC Pro si rozumí dokonce i s jablečnými hodinkami, ty umí ovládat spouštění a pozastavování natáčení. Pokud vás aplikace láká, připravte si 379 Kč pro zakoupení.

Aplikaci FiLMic Pro zakoupíte za 379 Kč zde

.