Zavřít reklamu

Již ke konci ledna se zakladatel portálu Seznam.cz, Ivo Lukačovič, rozhodl stát se uživatelem systému MacOS. Jako svůj první počítač Mac si vybral unibody Macbook Pro 15″. Toto ale není první zkušenost Ivo Lukačoviče s produkty Apple, což je patrné z jeho blogu: „V kapse mám již několik let iPhone, na stole v Seznamu i doma mám již také několik let Apple Cinema display, tak teď stačí vyměnit akorát tu hlučnou a nespolehlivou věc pod stolem.“

Byl jsem zvědavý, jestli si Ivo oblíbí svůj první Mac či ho po nějakém tom týdnu zavrhne. Zapůsobil ale přesně ten efekt, jaký my Macaři dobře známe. Ivo rozdělil práci s počítači do tří skupin:

  • Počítač dělá něco jiného než chcete
  • Počítač, dělá to co chcete, ale kromě toho si dělá i něco jiného na pozadí, takže vás to obtěžuje v práci
  • Počítač dělá to co chcete, a pokud kromě toho dělá i něco jiného na pozadí, nevíte o tom

A kam by Ivo MacOS zařadil?

Operační systém Apple OS X je první a jediný desktopový operační systém, se kterým jsem se setkal, který spadá to třetí kategorie. 

Pro uživatele operačního systému Windows je pravděpodobně nesdělitelné, v čem operační systém Apple vyniká. Řekl bych, že ve všem. Nejedná se přitom o kosmetické detaily, ale o skutečně zásadní věci, které dělají práci s počítačem efektivní a příjemnou. 
Jojo, tyto pocity jako switcher moc dobře znám. Takhle jsem svůj přechod na MacOS cítil pár dní po začátku jeho používání. A vždy když musím pracovat s Windows, tak si uvědomím, jak dobrý krok jsem udělal!
.