Zavřít reklamu

Jistě, není pochyb o tom, že iOS 15 bude na podzim letošního roku, kdy vyjde jeho ostrá verze, nejpokročilejším operačním systémem v mobilních telefonech Applu. Pro vás, kteří ale neustálé vydávání nových verzí neuznáváte, máme skvělou zprávu. Pokud totiž chcete, můžete si do svých iPhonů nahrát iOS 4. Apple iPhone 4, představený 7. června 2010, považují mnozí za designově nejpovedenější iPhone. Vzhledem se výrazně lišil od svých předchůdců. Oblá záda, typická pro původní iPhone a modely 3G/3GS, byla nahrazena ostře řezaným šasi, které sestává z přední a zadní skleněné strany. Byl dodáván s předinstalovaným operačním systémem iOS 4.0. Nejvyšší podporovaná verze iOS je 7.1.2.

Operační systém iOS 4 byl navíc první, který se zbavil označení iPhone OS. Tento ikonický okamžik si nyní můžete připomenout i na svých aktuálních modelech iPhonů. To i pokud vlastníte iPhony s bezrámečkovým displejem. OldOS je totiž aplikace, která obnovuje vše, co bylo na iOS 4 tak skvělé – dokonce nechybí ani virtuální tlačítko plochy. Zane, vývojář stojící za aplikací, ji vytvořil tak, aby byla co nejvíce věrná původní verzi. Je tak plně funkční reprezentací iOS 4 a vývojář o ní tvrdí, že by mohla fungovat i jako druhý operační systém v telefonu. Většina aplikací uvnitř OldOS je tak plně funkčních a fungují stejně jako před lety. 

Můžete procházet web se starým Safari, vyhledávat v aplikaci Mapy a dokonce poslouchat hudbu pomocí aplikace iPod. Některé aplikace, jako je YouTube a Zprávy, ale mají stále jisté problémy. Vývojář na nich nicméně pracuje a tvrdí, že je již brzy plně odladí. Aplikace byla vytvořena s pomocí SwiftUI, a nejlepší na ní je, že je otevřená. Každý vývojář, který o to má zájem, tak může vytvářet aplikace pro její skeumorfní rozhraní ve stylu iOS 4, kterého jsme se zbavili s Flat designem v iOS 7. 

Jak stáhnout OldOS 

OldOS si můžete stáhnout pomocí aplikace Apple Testflight. Po jejím nainstalování pak stačí kliknout na tento odkaz, díky čemuž se připojíte do beta verze OldOS. Počet uživatelů je omezený, tak příliš neváhejte. Pokud už se nevejdete, zkuste ještě verzi OldOS 2 beta.

.