Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu s názvem Zpátky do minulosti se zaměříme na historii společnosti Apple. Konkrétně se vrátíme do roku 2010 – právě tehdy totiž Apple představil a vydal svůj operační systém iOS 4. Tato novinka byla revoluční hned v několika různých směrech, a právě její příchod si dnes připomeneme.

Společnost Apple vydala 21. června roku 2010 svůj nový operační systém, který nesl označení iOS 4. S příchodem tohoto operačního systému se uživatelé dočkali zajímavých a užitečných novinek. iOS 4 byl pro Apple i pro samotné uživatele poměrně významným krokem vpřed. Kromě toho, že se jednalo o první verzi mobilního operačního systému od Applu, která nebyla pojmenovaná „iPhoneOS“, se jednalo také o první verzi, která byla k dispozici také pro tehdy nový iPad.

Steve Jobs představil iOS 4 na WWDC spolu s iPhonem 4. Novinka přinesla například funkci kontroly pravopisu, kompatibilitu s Bluetooth klávesnicemi nebo možnost nastavení pozadí pro plochu. Jednou z nejzásadnějších změn byla ale funkce multitaskingu. Uživatelé mohli nově používat vybranou aplikaci, zatímco na pozadí běžely jiné aplikace – bylo možné například poslouchat hudbu při současném prohlížení internetu v prostředí webového prohlížeče Safari. Na plochu přibyly složky, do kterých uživatelé mohli přidávat jednotlivé aplikace, nativní Pošta zase získala schopnost správy více e-mailových účtů najednou. U Fotoaparátu přibyla možnost zaostřování za pomoci klepnutí na displej. Ve výsledcích univerzálního vyhledávání se nově začaly objevovat také údaje z Wikipedie a k pořízeným fotografiím přibyly také údaje o geolokaci. Uživatelé se také s příchodem iOS 4 dočkali příchodu služby FaceTime, služby Game Center a virtuálního knihkupectví iBooks.

.