Zavřít reklamu

Různých budovatelských strategií existuje nespočetné množství. Žánr se ale většinou soustředí na vedení vlastního, obyčejně zcela normálního města, jež máte jako starosta za úkol dovést k prosperitě. Některé projekty však dokážou v hranicích žánru pracovat s větší dávkou fantazii. Jedním z takových příkladů je bezpochyby i Prison Architect, který vás postaví do role správce vězení.

Abyste dokázali hrou efektivně projít, nemůžete ale hrát roli hodného správce. Hra vás odměňuje za to, jak dobře vaše zařízení funguje. Přece jenom jde o vězení, které musí zadržet i ty nejnebezpečnější zločince. Nemusíte se proto někdy bát zašpinit si ruce a dělat tvrdá rozhodnutí. Prison Architect na vás přitom bude posílat náhodné události jako jsou požáry či vězeňské vzpoury. Ty ale jdou úspěšně potlačit dokonalým vedením objektu.

Protože je ale i hlavním účelem vězení z trestanců udělat ctihodné členy společnosti, budete muset investovat i do péče o jejich náležité pohodlí a převýchovu. Správný chod zařízení pak zajistí i správně vybraná pracovní síla. Kromě strážců pořádků totiž potřebujete i armádu psychologů, lékařů a třeba i jednoho či dva donašeče.

  • Vývojář: Double Eleven, Introversion Software
  • Čeština: ne
  • Cena: 4,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS, Android
  • Minimální požadavky na macOS: dvoujádrový procesor Intel na frekvenci 2,4 GHz nebo AMD na frekvenci 3 GHz, 6 GB operační paměti, grafická karta Nvidia 8600 nebo lepší, 400 MB volného místa na disku

 Hru Prison Architect můžete zakoupit zde

.