Zavřít reklamu

Videoherní světy si už od počátku samotného průmyslu procházejí procesem postupného rozrůstání. Na jedné straně přitom stojí přístup vývojářů, kteří chtějí mít takové obrovské světy pod maximální kreativní kontrolou, a na druhé straně jsou tvůrci, jež vidí budoucnost v náhodné generaci celých planet. Druhou cestou šli i vývojáři Boundless. To díky procedurální generaci vytváří navzájem propojené nekonečné množství různých světů.

V Boundless se ocitnete v roli občana nahodilého vesmíru, ze kterého můžete vymodelovat hrdinu podle svých představ. Ten má k dispozici předmět, který vám dá absolutní svobodu. S tajemným totemem v ruce máte možnost přesouvat se libovolně mezi náhodně generovanými světy. Každá z planet přitom skrývá jedinečnou kulturu a hlavně unikátní zdroje. Budete tak muset procestovat co nejvíce světů, abyste zúročili své craftící schopnosti. Boundless totiž nabízí obrovské množství různých technologií, jež můžete vyrobit z nespočtu odlišných materiálů.

Na jednotlivých světech můžete kromě získávání nových zdrojů samozřejmě i lovit exotická zvířata nebo se pokusit založit úspěšnou farmu, třeba i na vzácné palivo. Ve vesmíru se potkáte i ostatními hráči, s nimiž se můžete spojit do klanů či komunálním způsobem života vést poklidný život ve společné osadě.

  • Vývojář: Wonderstruck
  • Čeština: ne
  • Cena: 5,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Playstation 4
  • Minimální požadavky na macOS: operační systém macOS 10.13 nebo novější, procesor Intel Core i3-530 nebo lepší, 4 GB operační paměti, dedikovaná grafická karta, 5 GB volného místa na disku

 Hru Boundless můžete zakoupit zde

Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.