Zavřít reklamu

Zástupců kdysi dávno velice populárního žánru „shoot ‚em up“ už tolik nevídáme. Hry, ve kterých poletujete ve dvou rozměrech v letící stíhačce či vesmírné lodi a střílíte zástupy nepřátel, se vzhledem k tomu, že nedokázali nabídnou příliš mnoho ozvláštňujících novinek setkaly s nepříliš šťastným osudem. Jednou za čas se ale přesto objeví zástupce žánru, který by chtěl připomenout, že takové hry ještě neřekly poslední slovo. Jedním z nich je i čerstvá novinka Hyper Echelon.

Hyper Echelon vás zřejmě nepřekvapí svou originalitou, ale na druhou stranu dokáže uspokojit kvalitním žánrovým zpracováním. Během hry dostanete na starost stíhačku Hyper Echelon, která dostává za úkol vypořádat se ve spolupráci s několika kolegy s invazí vetřelců ve vzdálené galaxii. Jako každý zástupce svého žánru vám přitom budeme postupem času nabízet vylepšení, které zásadní změní schopnosti vaší stíhačky. Ty si můžete dokoupit na své vesmírné stanici a hra jich nabízí přes dvě stě, každá splněná mise vám tak dá příležitost pořádně vylepšit svou stíhačku.

V Hyper Echelon ale nemusíte zástupy nepřátel ničit o samotě nebo ve společnosti „wingmana“. To jsou vaši spolubojovníci, kteří oplývají speciálními schopnostmi. Mezi ty patří například magnetické střelivo nebo možnost zastavit čas. Wingmany přitom může ovládat jak počítač, tak i živý spoluhráč v kooperativním módu.

  • Vývojář: GangoGames LLC
  • Čeština:14,27 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.13 nebo novější, procesor s podporou technologie SSE2, 1 GB operační paměti, grafická karta s pdoporou DirectX 10, 1 GB volného místa na disku

 Hru Hyper Echelon můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více