Zavřít reklamu

Jaderné napětí mezi mocnostmi se kvůli současným událostem bohužel znovu vyhrocuje. Nejnebezpečnější situace však svět zažíval během studené války mezi Spojenými státy a Sovětským svazem. Mezinárodní vztahy na bodu mrazu se však naštěstí nikdy neproměnily v otevřený konflikt. Takové štěstí ovšem nemá naše planeta ve hře DEFCON. Ve videohře, inspirované filmem Válečné hry, budete vést opravdovou jadernou válku.

DEFCON od studia Introversion Software vás posadí do křesla generála jedné ze světových velmocí. Ve vojenském bunkru pak budete řídit směřování vašeho jaderného arzenálu na území nepřátel. Kromě vyhlazení soupeřů však musíte dávat pozor i na své obyvatelstvo a takticky tak nacházet rovnováhu mezi útokem na civilní cíle a na samotný nepřátelský arzenál. To vše přitom řídíte pouze na velké obrazovce, která vám ukazuje mapu světa, strategické cíle a dráhy vyslaných raket.

I ve světě v jaderném konfliktu však lze stále uzavírat nová spojenectví. I když vám nad hlavami létají atomové bomby, neodpočinete si od handrkování s uzavíráním aliancí. Ty jsou však extrémně křehké a mohou se v okamžiku rozpadnout. Z bývalých spojenců se navíc stávají vždy ti nejnebezpečnější nepřátelé.

  • Vývojář: Introversion Software
  • Čeština: ne
  • Cena: 8,19 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Nintendo DS
  • Minimální požadavky na macOS: operační systém macOS 10.5.8 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 1,66 GHz, 1 GB operační paměti, g64 MB volného místa na disku

 Hru DEFCON můžete zakoupit zde

.