Zavřít reklamu

Na zářijové akci California Streaming představil Apple duo iPadů, Apple Watch Series 7 a čtveřici nových iPhonů 13. A i když jsou iPady i iPhony již v prodeji, o Apple Watch Series 7 se toho pořád příliš neví. Tedy alespoň oficiálně. Apple jen konstatoval později na podzim. Jenže podzim končí až 21. prosince. I kdyby je tedy uvedl v tento poslední den podzimu, pořád to bude dříve, než za jakou dobu jsme se v tuzemsku dočkali nulté generace hodinek společnosti. 

První Apple Watch, označované také jako Series 0, byly uvedeny na trh 24. dubna 2015. Jenže to bylo jen na vybraných trzích, do kterých Česká republika nepatřila. Až se začátkem ledna 2016 se na českých stránkách Apple Online Store objevilo oznámení, že budou hodinky dostupné i u nás, a to konkrétně od 29. ledna 2016. Na nultou generaci se tak čekalo 9 měsíců. Ano, čekání na Apple Watch bylo pro českého zákazníka skutečně tak dlouhé, jako čekání na narození potomka.

Hodinky Apple Watch Series 1 a Series 2 pak byly představeny současně, tedy v září 2016 a od té doby Apple uváděl každý rok jejich novou generaci, až po aktuální Series 7. V roce 2020 jsme se však dočkali také zdvojení nabídky na Series 6 a SE. Vždy společnost dodržovala dané termíny uvedení na trh, tedy v pátek daného týdne od představení se spustil předprodej, týden na to přišel ostrý start prodeje. Letos tomu tak ale není.

Apple Watch Series 7 od 8. října 

Za vším hledejte nedostatek čipů, s kterým se potýkají všichni výrobci elektroniky, nejen Apple. Je to vidět i na prodloužených dodávkách iPhonů 13, kdy si na modely 13 Pro počkáte i měsíc. Nicméně známý leaker Jon Prosser, který má dle webu AppleTrack 74,6% úspěšnost svých tvrzení, uvádí, že bychom se podle zprávy založených na jeho několika nezávislých zdrojích měli dočkat předobjednávek Apple Watch Series 7 už 8. října. O týden později, tedy od 15. října by se měla novinka začít distribuovat prvním zájemcům.

Pokud tedy novou generaci hodinek Applu netrpělivě vyhlížíte, měli byste být ve střehu. Pokud totiž promeškáte start předprodeje, který u nás bude pravděpodobně začínat úderem 14. hodiny daného dne, nemusíte se kurýra s vytouženým balíčkem dočkat možná ani do konce roku. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více