Zavřít reklamu

Dnes si představíme velmi zajímavou zkratku pro iOS. Nese název Bad Date, a jak možná tušíte, slouží jako částečná záchrana ve chvílích, kdy musíte z jakéhokoliv důvodu absolvovat schůzku, ze které se potřebujete co nejrychleji vyvléct.

Důvodů, proč se člověk může ocitnout na nepříjemné schůzce, je opravdu hodně – stejně jako důvodů, proč se lidé čas od času potřebují okamžitě ze schůzky vyvléct. Ne vždy je ale možné použít obyčejnou omluvu a zkrátka odejít. A právě v případech, kdy není běžný odchod z jakýchkoliv důvodů možný, vás může zachránit tato zkratka.

Tvůrcem zkratky s názvem Bad Date je uživatel diskuzní platformy Reddit s přezdívkou geohuds. Samotná zkratka funguje tak, že v případě její aktivace dojde k odeslání údajů o vaší přesné aktuální poloze a příslušné textové zprávy člověku (nebo skupině lidí) ze seznamu vašich kontaktů. Zprávu si samozřejmě můžete přizpůsobit zcela podle svého. Vzhledem k tomu, že zkratka Bad Date by měla být ideálně aktivována co nejrychleji a co nejméně nápadně, doporučujeme vám přiřadit ji například k poklepání na zadní stranu vašeho iPhonu (pokud váš telefon tuto funkci podporuje) – po instalaci zkratky spusťte Nastavení -> Zpřístupnění -> Dotyk -> Klepnutí na zadní stranu, kde poté ze seznamu vyberete požadovanou zkratku. Zkratka Bad Date vyžaduje přístup k vašim kontaktům a aktuální poloze.

Zkratku Bad Date stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.