Zavřít reklamu

Dnešní díl naší rubriky s názvem Zkratka dne potěší zejména majitele bezdrátových sluchátek AirPods od Applu. Představíme si totiž užitečnou zkratku s názvem AirStudio, která vám usnadní práci s vašimi sluchátky a umožní nejrůznější nastavení.

Autorem zkratky Air Studio je uživatel Redditu s přezdívkou JosLeids. V rámci této zkratky můžete jedním jediným klepnutím na vybranou položku v jednoduchém menu ovládat způsob připojení iPhonu k vašim AirPodům, zahájit přehrávání libovolného seznamu skladeb nebo vyhledávat alba a umělce, aniž byste kvůli tomu museli spouštět aplikaci Apple Music. Prostřednictvím této zkratky můžete také spouštět podcasty, vyhledávat kontakty a zahájit s nimi telefonní hovor nebo třeba rychle měnit předvolby hlasitosti přehrávání. Tvůrce zkratky uvádí, že Air Studio můžete využít také ve spolupráci s jinými Bluetooth sluchátky, tuto funkci jsme nicméně nezkoušeli. Zkratka jako taková funguje rychle, spolehlivě a bez problémů, jen zpočátku vám bude možná připadat zdlouhavý návrat do základního menu.

Pro úspěšnou instalaci zkratky Air Studio otevřete příslušný odkaz v prostředí webového prohlížeče Safari na iPhonu nebo iPadu, do kterého si chcete zkratku nainstalovat. Pokud vám zkratka nejde nainstalovat, spusťte Nastavení -> Zkratky a ověřte si, že jste povolili možnost instalace a používání nedůvěryhodných zkratek. Zkratka Air Studio vyžaduje povolení přístupu k vaší knihovně na Apple Music a ke Zkratkám.

Zkratku Air Studio stáhnete zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více