Zavřít reklamu

Mezi oblíbené a velmi užitečné nativní aplikace, které můžete používat nejen na chytrých mobilních zařízeních od Applu, patří Připomínky. S pomocí nativních Připomínek si můžete vytvářet nejrůznější seznamy úkolů, sdílet je s ostatními a spolupracovat na nich. V dnešní rubrice o zajímavých zkratkách pro iOS si představíme Reminder Details – zkratku, která vám dokáže zpříjemnit a usnadnit práci s nativními Připomínkami na vašem iPhonu.

Jednou z velkých výhod nativních Připomínek jsou bohaté možnosti přidávání obsahu – můžete k nim přidávat nejrůznější odkazy na webové stránky, ale třeba také obrázky nebo vnořené podúkoly k jednotlivým úkolům. Zkratka s názvem Reminder Details si dokáže z vámi vybrané připomínky “vytáhnout” podrobnosti jako jsou fotografie, URL adresy nebo právě zmíněné vnořené připomínky. Zkratka funguje rychle a spolehlivě, je ale nutné znát přesný název připomínky, u které si potřebujete zjistit zmíněné detaily. Po spuštění zkratky zadáte název připomínky, a poté z menu, které se vám objeví, vyberete akci, která má být v rámci zkratky provedena. Aniž byste tedy museli otevírat aplikaci Připomínky jako takovou, tak můžete konkrétní připomínku otevřít, a poté z ní extrahovat odkaz, obrázek, nebo si nechat zobrazit vnořené úlohy.

Abyste mohli zkratku Reminder Details úspěšně nainstalovat, je zapotřebí, abyste odkaz ze spodní části článku otevřeli v prostředí prohlížeči Safari na iPhonu, ve kterém chcete zkratku používat. Je také zapotřebí v Nastavení -> Zkratky povolit používání nedůvěryhodných zkratek, a u zkratky jako takové je pochopitelně také zapotřebí povolit její přístup k nativním Připomínkám na vašem iPhonu, případně ke Kalendáři.

Zkratku Reminder Details stáhnete zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více