Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme tip na zajímavou zkratku pro váš iPhone. Pro dnešní den padla volba na zkratku s názvem Speed Dial, která vám umožní z plochy vašeho iPhonu rychle a snadno vytočit vámi vybrané kontakty. Upozornění: Podle zpráv od našich čtenářů přestala zkratka Speed Dial v operačním systém iOS 15 fungovat.

Každý z nás jistě má v seznamu svých kontaktů minimálně jedno číslo, na které volá častěji než na ta ostatní. Vytočení tohoto čísla obvykle probíhá tak, že na iPhonu spustíme nativní Telefon, zamíříme do historie a číslo vytočíme, další možnost představuje vytočení za pomoci virtuální hlasové asistentky Siri. Existuje ale ještě jedna možnost, která spočívá v přidání zkratky pro rychlé vytočení daného čísla na plochu vašeho iPhonu. Příslušná zkratka nese název Speed Dial, skládá se z pouhých dvou akcí, je rychlá, spolehlivá, a velmi užitečná. Než začnete zkratku používat, je zapotřebí ji nastavit. Není to nic těžkého – postupně přidáte požadované telefonní číslo (případně více čísel) a zkratku uložíte.

Abyste vytočení oblíbených čísel mohli provést přímo z plochy vašeho iPhonu, je zapotřebí podstoupit ještě jeden krok. V sekci Moje zkratky v nativní aplikaci Zkratky na vašem iPhonu vyhledejte kartu zkratky Speed Dial a v jejím pravém horním rohu klepněte na ikonku tří teček. Poté v pravém horním rohu klepněte opět na tři tečky (v případě operačního systému iOS 15 na ikonku posuvníků v kroužku), klepněte na Přidat na plochu a poté vpravo nahoře opět klepněte na Přidat. Ikonka zkratky bude poté umístěna na plochu vašeho iPhonu, Po klepnutí na tuto ikonku se vám zobrazí menu, ve kterém poté stačí jen vybrat požadovaný kontakt.

Zkratku Speed Dial stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.