Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme tip na zajímavou zkratku pro váš iPhone. Pro dnešní článek jsme vybrali zkratku s názvem Share Availability, která vám umožní snadno a rychle sdílet informace o vaší časové dostupnosti.

Každý z nás má jistě často kalendář plný nejrůznějších schůzek, úkolů a povinností. Pokud si do svého kalendáře na iPhonu zaznamenáváte velké množství nejrůznějších událostí, může být těžké se ve všech záznamech pořádně zorientovat a dát ostatním vědět, kdy máte a kdy nemáte čas. Pro tyto účely se skvěle hodí zkratka, která se nese název Share Availability. Tato zkratka spolupracuje s nativním Kalendářem na vašem iPhonu, a funguje velice jednoduše a zároveň skvěle. Po svém spuštění se vás zkratka Share Availability nejprve zeptá, u kterého dne potřebujete zjistit, zda budete právě k dispozici či nikoliv. Poté zkopíruje do schránky zprávu o vaší případné (ne)dostupnosti, a vám už jen zbývá příslušný text vložit například do textové zprávy pro toho, koho chcete informovat o své zaneprázdněnosti pro daný den. Daný text je v angličtině, pokud byste jej chtěli upravit, klepněte nejprve u názvu zkratky v knihovně vašich zkratek na ikonku tří teček. Poté na kartě zkratky zajeďte až k místu, kde se nachází text zkratky, a po klepnutí jej opatrně upravte podle sebe.

Zkratka Share Availability funguje spolehlivě, rychle a zcela bez problémů. Pokud se spokojíte s angličtinou coby jazykem sdílené zprávy, nemusíte z této zkratky provádět žádná další nastavení a přizpůsobení. Zkratka vyžaduje přístup k nativnímu Kalendáři na vašem iPhonu, před její instalací se ujistěte, že jste na vašem iPhonu v Nastavení -> Zkratky povolili instalaci nedůvěryhodných zkratek.

Zkratku Share Availibility stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.