Zavřít reklamu

V novějších verzích operačního systému macOS mají uživatelé kromě jiného možnost také extrahovat text z fotografií. K tomuto účelu můžete využít také speciální zkratku, díky které extrahujete text z fotek snadno a rychle. Poradíme vám, jak na to.

Vytvoření zkratky pro extrakci textu z fotografie v macOS není ničím extra složitým, stačí jen pár jednoduchých kroků, které vám popíšeme v následujícím návodu. Zkratka pro své fungování využívá zachycení vybrané části obsahu obrazovky vašeho Macu pořízením screenshotu.

  • Na Macu spusťte nativní Zkratky a v pravé části horní lišty v okně aplikace klikněte na tlačítko „+“ pro vytvoření nové zkratky.
  • Do textového pole v panelu na pravé straně okna Zkratek zadejte Pořídit snímek obrazovky a dvojitě na nápis klikněte – panel s příslušným krokem by se nyní měl objevit v hlavním okně, ve kterém sestavujete zkratku.
  • Nyní na tomto panelu klikněte na modrý nápis Celá obrazovka a přepněte na variantu Interaktivně. V pravé části zmíněného panelu klikněte na Zobrazit více a v rozbalovacím okně u sekce Výběr zvolte Vlastní. Způsob zachycení obsahu obrazovky tedy máme, a je na čase navolit postup načtení textu.
  • Přesuňte se do textového pole v panelu na pravé straně okna a zadejte „Extrahovat text z obrázku“. Opět dvojitě klikněte, aby se daná položka přemístila do hlavního okna.
  • V tuto chvíli byste měli mít hotovo, a je na čase zkratku vyzkoušet. V levé části horního panelu klikněte na ikonku se symbolem přehrávání. Kurzor na monitoru vašeho Macu by se měl proměnit na křížek. Tažením proveďte výběr, ze kterého chcete extrahovat text, a chviličku počkejte.

Pokud jste při tvorbě zkratky postupovali správně, měl by se extrahovaný text zobrazit jako výstup v hlavním okně aplikace Zkratky. Snímky obrazovky jednotlivých kroků si můžete prohlédnout ve fotogalerii v tomto článku.

.