Zavřít reklamu

Před několika týdny jsme se dočkali oficiálního oznámení remaku legendárního RPG ze světa Star Wars, Knights of the Old Republic. Původní hra od studia Bioware vyšla v hluboké minulosti v roce 2003. Stále je ale hrou, kterou si stojí za to zahrát. Neotesaná grafika totiž skrývá stále zábavnou hru, z níž se ve své době zrodila zcela nová epocha dějin předaleké galaxie.

Star Wars: Knights of the Old Republic vychází z tradice klasických her na hrdiny z dílny Bioware, jako byly například první dva díly série Baldur’s Gate. Čeká vás tak přemýšlivé bojování s pečlivě sestavenou družinou bojovníků. Každý z vašich hrdinů přitom může používat unikátní schopnosti, jejichž jednotlivé výsledky se rozhodují počítáním neviditelných hodů kostkou. Hlavním lákadlem hry je ale zasazení ověřené formule do legendárního světa Star Wars. Namísto zrezivělých mečů se tak budete ohánět světelným mečem a během svého dobrodružství se podíváte na množství exotických světů, mezi kterými nechybí ani ty známé z filmových trilogií.

I když hratelnost starého RPG bude pro některé možná přespříliš tvrdým oříškem, zůstat se vyplatí i díky skvělému příběhu, jež hravě překonává i ty, které jsme mohli vidět na plátnech kin. Navíc si hru můžete kromě macOS zahrát i na iPhonech a iPadech, kam ji, stejně jako na Mac, portovali vývojáři z Aspyr Media, kteří díky svým zkušenostem právě kutí její moderní remake.

  • Vývojář: Bioware, Aspyr
  • Čeština: Ne
  • Cena: 8,19 euro
  • Platforma: macOS, iOS, Windows, Nintendo Switch, Android
  • Minimální požadavky na macOS: OSX 10.6.8 nebo novější, procesor na frekvenci 1,8 GHZ nebo lepší, 512 MB operační paměti, grafická karta se 128 MB paměti, 5 GB volného místa na disku

 Hru Star Wars: Knights of the Old Republic můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více