Zavřít reklamu

Stav herního průmyslu je jasný – chybí nám dostatek kooperativních her, a hlavně těch, ve kterých můžeme s přáteli zahradničnit na pestrobarevných planetkách. Takovým myšlenkovým procesem alespoň museli projít vývojáři ze studia Nevolane, autoři herní novinky Deep Space Gardening. Ta se snaží převést návykovou hratelnost kooperativních her ve stylu Overcooked do orginálního prostředí, ve kterém budete pobíhat po malých planetkách a nadávat svým blízkým, že nestíhají hnojit všechny květiny.

Na začátku vás Deep Space Gardening spraví s vaším hlavním úkolem. Ekosystémy sousedícíh planetek jsou v ohrožení a je jen na vás (a až třech dalších spoluhráčích) vypěstovat květiny, potřebné k jejich nápravě. Pěstování pak probíhá v týmovém duchu, kdy každý z hráčů musí dohlížet na jednu část zahradnického procesu. Hra vám však role nerozdá sama, nýbrž samotné organizování nechá na vás. Stejně jako v případě zmíněného Overcooked se tak může brzy z poklidné hry stát stresující a chaotická záležitost. Když ale vše tak, jak má, Deep Space Gardening dokáže plnohodnotně takové chvíle nahradit pocitem zadostiučinění z dobře odvedené práce.

Hra v současnosti nabízí dva různé biomy a osmnáct unikátních úrovní. Obsah do hry bude přitom stále přibývat, protože Deep Space Gardening existuje teprve ve fázi předběžného přístupu. Už v nynějším stavu však vypadá jako zábavná záležitost, jež oživí každou skomírající párty. Hru navíc můžete hrát jak v lokálním multiplayeru, tak se vzdálenými hráči přes internet.

  • Vývojář: Nevolane
  • Čeština: Ne
  • Cena: 9,99 euro
  • Platforma: macOS, iOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: OSX 10.14 nebo novější, procesor na frekvenci 2 GHZ nebo lepší, 4 GB operační paměti, grafická karta Intel HD Graphics 5000 nebo lepší, 1 GB volného místa na disku

 Hru Deep Space Gardening můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více