Zavřít reklamu

Několik minut po ukončení keynote, na které Tim Cook a spol. představili zcela nové Macy se zbrusu novými procesory M1, se konečně aktualizovaly informace na českém webu Applu a my se tak můžeme konečně podívat na ceny a výbavy nově představených produktů. Začněme u MacBooku Air.

Základní konfigurace MacBooku Air s M1 procesorem v konfiguraci s 8jádrovým procesorem a 7jádrovou integrovanou grafikou, 256 GB SSD a 8 GB operační paměti, stojí 29 990,-. Z hlediska hardwarové výbavy je možné konfiguraci doplnit o dalších 8 GB RAM, tedy na celkových 16 GB, a to za celkem masivní příplatek 6 tisíc korun.

Příplatek za navýšení SSD úložiště také není malý. Skok z 256 GB na 512 GB bude stát opět 6 tisíc korun, skok na 1 TB 12 tisíc a na 2TB 24 tisíc korun navíc. Z hlediska hardwaru není možné nový MacBook Air jakkoliv dále konfigurovat, další možnosti se týkají pouze softwaru Logic Pro X a Final Cut Pro X.

Kromě základní konfigurace je dostupná ještě verze s plně odemčeným procesorem M1, který tak obsahuje 8jádrové CPU a 8jádrové iGPU, v základu se pak nachází také 512 GB úložiště a stále stejných 8 GB RAM. Tato varianta vyjde na 37 990,- se stejnými možnostmi přikoupení větší RAM/SSD, jako je uvedeno výše. Nové ceny jsou tedy známé, zajímavostí je, že z nabídky zcela vymizely předchozí varianty založené na procesorech od Intelu. V době psaní článku bylo doručení obou konfigurací na konci příštího týdne, tedy v rozmezí od 18. do 19. listopadu. Tato lhůta se však bude s přibývajícím časem nejspíše prodlužovat.

.