Zavřít reklamu

Survival horror. Žánr, který je poslední dobou IN, tedy pardon TRENDY, má na svém kontě již spoustu her. Mezi nejznámější patří na konzolové série Resident Evil od Capcomu, či Silent Hill od Konami nebo dokonce Fatal Frame (Project Zero) od Tecma. Oproti tomu na iPhone jsem takových her moc neviděl, ale pokud se nějaká objeví, milerád ji vyzkouším. Pojďme se tedy na Zombie Infection podívat blíže.

Zombie Infection nás zavede do Brazílie, kam hlavní hrdinové přijíždějí, aby odhalili nějakou špínu na ty zlé velké korporace, avšak co najdou je ještě horší, než ta nejhorší očekávání. Jak již očekáváte, naleznout nemrtvé, proměněné nějakou chemickou látkou.

Hra sama o sobě je podobná survival horroru, ale upřímně jedinou podobnost se survival horrorem jsem zaznamenal podobností ke hře Resident Evil 4. Spíše jde o akční hru, kde se musíte prostřílet hromadou nemrtvých, aby ste se pohnuli dále v příběhu. Hádanky, které naleznete ve většině her tohoto žánru, jsou zde strohé a nedají moc práce s přemýšlením. Převážně totiž musíte něco přepnout, nebo rozstřelit. Nad hlavou vidíte šipku. Stačí ji následovat a střílet vše co se pohne. Úrovně jsou navrženy tak, že i když ji vypnete, tak nebudete bloudit. Samozřejmě hra nezapomíná také na hlavní nepřátele, jakými jsou například obří krokodýl (Resident Evil 2), nebo obří zombie s rozbrušovačkami místo rukou.

Samotný strach o přežití se nekoná. Nábojů je dostatek a pokud nejsou, tak není problém zombie umlátit ručně s možností dokončováku. Prostě se s nima nekočkovat. Ve hře je sice nabíjení, ale je trochu nelogické, že se dá přeskočit opětovným stiskem střelby. Takže pokud jste v místnosti plné zombií, nemusíte se bát, že brokovnice má pouze 8 nábojů, opětovným stiskem střelby při nabíjení ji donabijete a chrlíte skázu dál. Také se nebojte, že by brokovnice měla nižší účinek na dálku. Ze začátku jsem měnil zbraň na pistoli, abych zabil i zombie dál, ale to se posléze ukázalo jako zbytečnost.

Ovládání je opět intuitivní. Klasicky levým palcem ovládáte pohyb a na pravém máte útočné možnosti. Jakmile vyndáte zbraň, tak se pohybovat moc nelze, takže ten prst používáte pro zaměřování a pravým střílíte. Občas je možnost udělat speciální pohyb, například dokončovák nebo uhnout před ranou od nepřítele. Ovládací prvek se rozbliká a vy ho pravým palcem hravě trefíte. Pokud Vám nevyhovuje základní rozmístění ovládacích prvků, tak se dají během hry v nastavení přenastavit.

Graficky je hra velmi dobře zpracována a na iPhone 3GS (bohužel 3G nevlastním) se hýbe velmi svižně. Jsou zpracovány různé detaily a tak doporučuji, aby ji nehrály slabé nátury. Vůbec není vyjímkou, pokud ustřelíte zombii hlavu, ruce a tak podobně. Případně pokud uděláte tzv. dokončovák (fatality), kdy zombii urvete ruce, ukopnete hlavu atp.

Při hraní je slyšet klidná hudba na pozadí, která se zrychlí, pokud jsou na blizku zombie. Také je v ten okamžik uslyšíte. Je docela zajímavé, že po vzoru „kněží“ z Resident Evilu 4 neustále opakují: „Cerebro! Cerebro!“. Nebojte se však, ony Vám nenadávají, chtějí jen Váš mozek.

Verdikt: Hra má spád, je rychlá, příjemná na ovládání a dokonce i zábavná (hlavně pokud ji hrajete v metru a někdo Vám kouká přes rameno, škoda že ty obličeje nemohu vyfotit). Milovníci survival horrorů se však moc bát nebudou. Také upozorňuji na to, že v App Store je hra po omezenou dobu za pouhých 0,79 Eur a za tuto cenu je to bezkonkurenční koupě.

App Store Link ($2.99)
.