Zavřít reklamu

V dnešní době je pro většinu z nás elektronická korespondence naprosto běžnou záležitostí, a to nejen v pracovním, ale často také v osobní životě. V roce 1984 ale řada lidí řešila závažné dilema, spočívající v tom, zda je vlastně dopis psaný na počítači dostatečně osobní a v souladu s etiketou. Na dnešní den také připadá výročí prvního použití páskového magnetofonu v rozhlasovém vysílání ve Spojených státech.

Etiketa a počítačová korespondence (1984)

26. srpna roku 1984 se známá novinářka Judith Martin ve svém pravidelném sloupku Miss Manners, který se věnoval tematice a otázkám etikety, vyjádřila k psaní osobní korespondence na počítači. Počítače v roce 1984 ještě stále nebyly běžnou součástí vybavení většiny řadových domácností. Jeden ze čtenářů se Judith Martin ptal, jak moc je osobní korespondence psaná na počítači v souladu s pravidly etikety. Zmíněný čtenář ve svém dopise uváděl, že psaní na počítači je pro něj velice pohodlné, projevil ale obavy z toho, aby nekvalitní tiskárna nějak nesnížila úroveň dopisu. Dostalo se mu odpovědi, že počítače jsou – podobně jako psací stroje – nepříliš vhodné pro osobní korespondenci, a varování před tím, aby se osobní dopisy, určené různým lidem, vzájemně nepodobaly.

První použití páskového magnetofonu v rozhlasovém vysílání (1938)

26. srpna roku 1938 nastal zásadní moment v chodu newyorské rozhlasové stanice WQXR. Tehdy totiž došlo k prvnímu případu použití páskového magnetofonu ve vysílání. Jednalo se o nahrávací systém Phillips-Miller, známý také jako Millertape. Vynálezcem tohoto systému byl James Arthur Miller, o výrobu se postarala společnost Phillips.

Phillip-Miller Tape Recorder
Zdroj

Další události nejen ze světa technologií

  • V Jihlavě byl zahájen tramvajový provoz (1909)
  • Odstartovala kosmická loď Sojuz 31 s prvním východoněmeckým kosmonautem Sigmundem Jähnem (1978)
.