Zavřít reklamu

Dnes je pro nás již naprostou samozřejmostí, že populární komunikační platforma Skype spadá pod společnost Microsoft. Vždy tomu ale tak nebylo. První zprávy o tom, že se Microsoft chystá na akvizici Skypu, se objevily na jaře roku 2010. Skype byl v té době sice poměrně známý, po finanční stránce se mu ale příliš dobře nedařilo, a Microsoft v rámci zmíněné akvizice přislíbil mimo jiné nápravu této finanční situace.

Microsoft chce koupit Skype (2010)

Společnost Microsoft 10. května roku 2010 potvrdila, že chce odkoupit komunikační platformu Skype. Cena akvizice měla činit 8,5 miliardy dolarů. Skype v té době spadal pod firmu Silver Lake. Společnost Microsoft v souvislosti s plány na akvizici mimo jiné uvedla, že by chtěla funkce Skypu zakomponovat do svých existujících produktů a služeb včetně kancelářské platformy Office, telefonů Windows Phone a herního systému Xbox. Odkoupení Skypu v té době představovalo pro společnost Microsoft největší akvizici v historii její existence. “Dnešek je velkým dnem pro Microsoft i pro Skype, stejně jako po podniky i spotřebitele po celém světě,” uvedl tehdy Steve Ballmer.

Skypu se v té době nedařilo po stránce výdělků zrovna nejlépe – za roku 2010 hlásil Skype ztrátu ve výši 6,9 milionu dolarů, a byl také částečně zadlužený. Součástí dohody s MIcrosoftem bylo mimo jiné také zahlazení dluhů Skypu. Nebylo to poprvé, kdy Skype přešel pod nějakou jinou firmu. V roce 2005 jej odkoupila společnost eBay za 2,6 miliardy dolaru, partnerství ale nefungovalo tak, jak si vedení eBay představovalo.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více