Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného návratu do minulosti zavzpomínáme sice na dvě události, přímo k dnešnímu dni se ale vztahuje jen jedna, a to představení IBM 704 Data Processing System – prvního masově vyráběného počítače od společnosti IBM. Druhá událost, kterou je spuštění webu The Huffington Post, se váže k 9. květnu.

Přichází IBM 704 (1954)

Společnost IBM představila 7. května roku 1954 svůj počítač IBM 704 Data Processing System. Jednalo se o první masově vyráběný počítač, který byl mimo jiné vybaven aritmeticko-logickou jednotkou, řadičem a feritovou pamětí. Tento sálový počítač disponoval schopností zpracovávat numerické hodnoty uložené ve slovech, jejichž šířka se rovnala šetatřiceti bitům. Aritmeticko-logická jednotka počítače IBM 704 dokázala zpracovávat celá čísla a čísla pevnou řádovou čárkou, čísla s pohyblivou řádovou čárkou, stejně jako alfanumerické znaky uložené po šesticích do slov o šířce šestatřiceti bitů. Pro počítač IBM 704 byl vyvinut programovací jazyk FORTRAN a programovací jazyk LISP.

Huffington Post (2005)

V květnu roku 2005 byl oficiálně zahájen provoz webové stránky Huffington Post. Web Huffington Post sloužil jako prostor pro komentáře, blogové příspěvky a zprávy, a měl představovat protipól některých zpravodajských platforem, jako byl třeba Drudge Report. Zakladateli webu Huffington Post byli Arianna Huffington, Andrew Breitbart, Kenneth Lerer a Jonah Peretti. Od roku 2017 nese tento web oficiální název HuffPost, a kromě zpravodajství zde najdete satirické příspěvky, původní obsah i blogové příspěvky s tematikou politiky, podnikání, zábavy, životního prostředí, ale třeba také technologií nebo životního stylu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více