Zavřít reklamu

Dnešní díl našeho pravidelného seriálu o významných událostech v oblasti technologií se ponese zcela v duchu jablečných produktů. Připomeneme si nejen představení prvního iPodu v roce 2001, ale také představení iPadu Mini první generace o jedenáct let později.

První iPod (2001)

Společnost Apple vydala 23. října roku 2001 svůj první iPod. iPod první generace byl k dostání v 5GB a 10GB variantě, druhá verze byla ale k dostání až od března roku 2002. Apple svůj přehrávač propagoval sloganem “1000 skladeb ve vaší kapse. iPad byl vybaven monochromatickým LCD displejem, ikonickým kolečkem pro ovládání, a jeho první verze se prodávala za 399 dolarů. 10GB verze iPodu první generace stála 499 dolarů.

iPad Mini (2012)

23. října roku 2012 byl představen iPad Mini. Apple ho opatřil 7,9-palcovým displejem s rozlišením 1024 x 768 pixelů, jeho tloušťka činila 7,2 milimetru. Zmenšená verze jablečného tabletu se setkala veskrze s pozitivním přijetím – uživatelé i kritici chválili jeho výkon, rozlišení i drobné rozměry. iPad Mini první generace byl osazen procesorem Apple A5 a disponoval 512MB RAM. Baterie zaručovala výdrž až na pět hodin, iPad Mini byl dále vybaven například Lightning konektorem, přední HD kamerou a zadní 5MP kamerou. K dostání byl v 16GB a 32GB variantě.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.