Zavřít reklamu

Každý den se ve světě IT něco děje. Někdy jsou tyto věci bezvýznamné, jindy mají zase význam obrovský, díky čemuž se propíšou do jakýchsi „IT dějin“. Abyste byli v případě IT dějin v obraze, tak jsme si pro vás připravili každodenní rubriku, ve které se vracíme zpět do minulosti a informujeme vás o tom, co se v minulých letech právě v dnešní datum dělo. Pokud chcete zjistit, co se dělo dnes, tj. 25. června v minulých letech, tak pokračujte ve čtení. Připomeneme si například první CES (Consumer Electronics Show), jak Microsoft povýšil na akciovou společnost, anebo jak vydal Windows 98.

První CES

Vůbec první CES, tedy Consumer Electronics Show, se konala v New York City, a to v roce 1967. Této akce se zúčastnilo přes 17 tisíc lidí z celého světa, kteří byli ubytováni v blízkých hotelech. Zatímco na letošním CES došlo k představení všemožných elektro vychytávek a dalších (r)evolučních produktů, tak v roce 1967 se všichni zúčastnění dočkali například představení přenosných rádií a televizí s integrovaným obvodem. CES v roce 1976 trvalo pět dnů.

Microsoft = Inc.

I Microsoft samozřejmě musel na něčem začínat. Pokud v tomto ohledu nejste sběhlí, tak by vás mohlo zajímat, že Microsoft jakožto společnost byla založena 4. dubna 1975. Po šesti letech, tedy v roce 1981, konkrétně právě 25. června, byl Microsoft „povýšen“ ze společnosti na akciovou společnost (incorporated).

Microsoft vydal Windows 98

Systém Windows 98 byl velmi podobný svému předchůdci, tedy Windows 95. Mezi novinky, které se v tomto systému nacházely, patřila například podpora sběrnic AGP a USB, nechyběla nově ani podpora více monitorů. Na rozdíl od řady Windows NT se stále jedná o hybridní 16/32bitový systém, který měl časté problémy s nestabilitou, což často vedlo k tzv. modrým obrazovkám s chybovými hlášeními, kterým se přezdívalo modré obrazovky smrti (Blue screen of death, BSOD).

windows 98
Zdroj: Wikipedia

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více