Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálu o historických událostech v oblasti technologií se po delší době budeme opět věnovat společnosti Apple – tentokrát zavzpomínáme na to, jak byl uveden do prodeje iPhone 4. Řeč ale přijde také například na předvedení prvního domácího videorekordéru, který ovšem na rozdíl od iPhonu 4 příliš zářnou budoucnost neměl.

Ukázka prvního videorekordéru (1963)

24. června roku 1963 proběhla v BBC News Studios v Londýně ukázka prvního domácího videorekordéru. Zařízení neslo název Telcan, což byla zkratka pro výraz “Television in a Can”. Videorekordér disponoval schopností nahrávat až dvacet minut záznamu z černobílé televize. Za jeho vývojem stáli Michael Turner a Norman Rutherford ze společnosti Nottingham Electric Valve Company. Tato konkrétní zařízení byla ale velice nákladná a nedokázala držet krok s postupným přechodem na barevné vysílání. Mateřská společnost Cinerama postupem času ukončila financování Telcanu. Podle dostupných informací se zachovaly pouze dva kusy tohoto videorekordéru – jeden se nachází v nottinghamském průmyslovém muzeu, druhý v San Franciscu.

Zahájení prodeje iPhonu 4 (2010)

24. června roku 2010 byl ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Německu a v Japonsku uveden do prodeje iPhone 4. Novinka se pyšnila zcela novým designem, kombinací skla a hliníku a vylepšeným Retina displejem, fotoaparáty i procesorem Apple A4. iPhone 4 se setkal s nebývalým prodejním úspěchem, a byl vlajkovou lodí mezi smartphony od Applu po celých patnáct měsíců. V říjnu roku 2011 byl představen iPhone 4S, iPhone 4 se ale i nadále prodával, a to do září roku 2012.

Diskuze k článku

    Tohle není článek, ale info… všechny informace lze pohodlně dohledat na netu. Chápu, že je potřeba vyvíjet aktivitu, ale tohle nemá s článkem nic společného. Zkuste zapracovat na detailech. Děkuji

    Mě právě tato zkratka naopak vyhovuje. Je to vlastně takové připomenutí co se v daný den před x lety stalo a pokud mě konkrétní téma zajímá, tak si je prostě vygoogluju.

celý text

Čtěte více