Android je v USA za vrcholem, iOS roste dál

Honza Dvorsky 6. Červen, 2012 4

Podle posledních statistik od firmy comScore v dubnu poprvé po letech iOS předčil Android v růstu na trhu. Podle dostupných dat to vypadá, že Android dosáhl přirozeného maxima a přestává přitahovat nové uživatele, na rozdíl od konkurenčních systémů iOS od Applu a Windows Phone od Microsoftu. Situace se změnila až tak, že Android přivedl na svou platformu nejmenší počet uživatelů od roku 2009, což je překvapivé vzhledem k velkému počtu nových telefonů, které jsou s tímto systémem každý měsíc představovány.

android ios graf  Android je v USA za vrcholem, iOS roste dál
Statistiky

Na výše uvedeném grafu je zřejmý vliv dlouhodobé strategie společnosti Apple se svým iPhone, kde již několik let vidíme konstantní přírůstek uživatelů každý měsíc. V kontrastu s ním je vidět boom Androidu po roce 2009, který se snažil pohltit co největší počet uživatelů přecházejících z jednoduchých mobilních telefonu na ty „chytré“ – většinovým tahákem byla nízká cena a široký výběr. Ovšem teď, když už se podíl smartphonů v USA blíží magické hranici 50 %, uživatelé často mají již jeden dvouletý kontrakt na chytrý telefon za sebou a očividně si po vyzkoušení svých prvních smart zařízení začínají vybírat obezřetněji.

Odliv kam?

Na kterou firmu se pak zákazníci začnou obracet je zřejmé z každoroční statistiky zpracovanou firmou J.D. Power na téma spokojenosti s chytrými telefony, v které Apple dominuje již od roku 2007. Zákazníci už zřejmě nevybírají tolik podle ceny či množství telefonů se stejným systémem, jako v uplynulých letech, ale shánějí se po něčem, s čím budou opravdu spokojeni. A tam už čísla dokazují dramatickou výhodu pro iPhone.

Zdroje: CultOfMac.comjdpower.com
 • Pingback: » Android je v USA za vrcholem, iOS roste dál 1. zprávy

 • http://sy.pe/ Martin Doubek

  Jojo tak to prostě je ;)

 • Stepan Trnka

  Odliv? Kam? Na grafu žádný odliv nepozoruju. Jedině snad dramatický pokles Androidů. iPhone si drží pořád stejnou hladinku, ostatní dvě platformy živoří už léta taky beze změn… 

  • http://www.facebook.com/czechboy0 Honza Dvorsky

   To je jev z chovani mnozin. Pokud tento graf ukazuje prirustek uzivatelu kazdy mesic a celkove se pocet uzivatelu blizi saturacnimu bodu, tak pokud by se nikdo nikam nepresouval, tak by mely klesat vsechny firmy, ne? Rovnomerne, umerne k jejich podilu. Vzhledem k tomu ale, ze se trh zmensuje, ale klesa jen jedna firma, znamena to, ze zakaznici, kteri by statisticky meli jit k nim, jdou radsi k firme jine, ktera si tim padem drzi stejny rust navzdory klesajicimu celkovemu prirustku vsech firem.

   Takze ano, odliv od Androidu k iPhonu a Windows Phone.

 • Megaborec

  neni to tezce sezonni mesic pred vydanim galaxy 3?

 • Pingback: Ipad 2 » Android je v USA za vrcholem, iOS roste dál

 • Pingback: Oblíbenost iPadu válcuje konkurenci