iWant

Android je v USA za vrcholem, iOS roste dál

iWant

Podle posledních statistik od firmy comScore v dubnu poprvé po letech iOS předčil Android v růstu na trhu. Podle dostupných dat to vypadá, že Android dosáhl přirozeného maxima a přestává přitahovat nové uživatele, na rozdíl od konkurenčních systémů iOS od Applu a Windows Phone od Microsoftu. Situace se změnila až tak, že Android přivedl na svou platformu nejmenší počet uživatelů od roku 2009, což je překvapivé vzhledem k velkému počtu nových telefonů, které jsou s tímto systémem každý měsíc představovány.

srovnání růstu platforem Android, iOS, Windows Phone a dalších
Statistiky

Na výše uvedeném grafu je zřejmý vliv dlouhodobé strategie společnosti Apple se svým iPhone, kde již několik let vidíme konstantní přírůstek uživatelů každý měsíc. V kontrastu s ním je vidět boom Androidu po roce 2009, který se snažil pohltit co největší počet uživatelů přecházejících z jednoduchých mobilních telefonu na ty „chytré“ – většinovým tahákem byla nízká cena a široký výběr. Ovšem teď, když už se podíl smartphonů v USA blíží magické hranici 50 %, uživatelé často mají již jeden dvouletý kontrakt na chytrý telefon za sebou a očividně si po vyzkoušení svých prvních smart zařízení začínají vybírat obezřetněji.

Odliv kam?

Na kterou firmu se pak zákazníci začnou obracet je zřejmé z každoroční statistiky zpracovanou firmou J.D. Power na téma spokojenosti s chytrými telefony, v které Apple dominuje již od roku 2007. Zákazníci už zřejmě nevybírají tolik podle ceny či množství telefonů se stejným systémem, jako v uplynulých letech, ale shánějí se po něčem, s čím budou opravdu spokojeni. A tam už čísla dokazují dramatickou výhodu pro iPhone.

Zdroje: CultOfMac.comjdpower.com
Android pád icon
 • Jojo tak to prostě je ;)

 • Stepan Trnka

  Odliv? Kam? Na grafu žádný odliv nepozoruju. Jedině snad dramatický pokles Androidů. iPhone si drží pořád stejnou hladinku, ostatní dvě platformy živoří už léta taky beze změn… 

  • To je jev z chovani mnozin. Pokud tento graf ukazuje prirustek uzivatelu kazdy mesic a celkove se pocet uzivatelu blizi saturacnimu bodu, tak pokud by se nikdo nikam nepresouval, tak by mely klesat vsechny firmy, ne? Rovnomerne, umerne k jejich podilu. Vzhledem k tomu ale, ze se trh zmensuje, ale klesa jen jedna firma, znamena to, ze zakaznici, kteri by statisticky meli jit k nim, jdou radsi k firme jine, ktera si tim padem drzi stejny rust navzdory klesajicimu celkovemu prirustku vsech firem.

   Takze ano, odliv od Androidu k iPhonu a Windows Phone.

 • Megaborec

  neni to tezce sezonni mesic pred vydanim galaxy 3?