iWant

Aplikace Pages, Numbers, Keynote, GarageBand a iMovie jsou nově pro iOS i macOS zcela zdarma

iWant

Vzhledem k tomu, že Apple nabízel mnoho svých aplikací pro iOS i macOS v posledních letech zdarma těm, kdo si zakoupili nový iPhone nebo Mac, má iMovie, Numbers, Keynote, Pages a GarageBand už mnoho uživatelů. Nyní se však kalifornská firma rozhodla, že začne všechny zmíněné aplikace nabízet zcela zdarma.

Kdo by si snad i přes zakoupení nových strojů od roku 2013 některou z aplikací nestáhl, má nyní možnost učinit tak zcela bez poplatku, a to na jakémkoliv zařízení.

Zdarma je celý kancelářský balík iWork, který obsahuje aplikace Pages, Numbers a Keynote pro macOS i iOS, což je přímá konkurence pro balík Office od Microsoftu, konkrétně aplikace Word, Excel a PowerPoint. Mobilní verze dosud stály po 10 eurech, desktopové byly za 20 eur každá.

Pro Macy a iPhony nebo iPady lze nově zdarma stáhnout také aplikaci iMovie pro střih videa a GarageBand pro práci s hudbou. Na iOS obě aplikace stály 5 eur, na Macu GarageBand taktéž 5 eur a iMovie 15 eur.

Všechny aplikace můžete stáhnout v příslušných App Storech:

Apple svůj krok komentuje tím, že bude nyní mimo jiné snazší pro firmy a školy nakupovat všechny zmíněné aplikace v rámci programu VPP a následně je pak distribuovat přes MDM.

Zdroj: MacRumors
 • Michal Brtníček

  Řeším jeden problém a možná mi pomůžete. Mám nekompatibilní mac se Sierrou, takže mám el capitan. Na ios mám aktuální systém a verze iwork. Jakmile ale na ipadu otevru nějaký dokument, napíše mi iwork na macu, že je čas upgradovat, ale na el capitan už aktuální iwork nejede a já jsem ve slepé uličce. Víte jak to řešit?

  • jardako

   Koupit novy mac :)

   • Michal Brtníček

    Jo, upgraduju jen kvůli nefunkčním tabulkám, chytré.

    • fe

     Bohužel, lepší řešení není. Pokud celá firma jede na iWork tak pravděpodobně jede na poslední verzi. Jediná možnost je, dělat to na Vašel Macu přes web-aplikace na https://www.icloud.com. Ale netuším jak ta data sdílite a jestli přístup přes web je pro vás schůdný.

    • Teofrast

     Bohužel.. osobní zkušenost z dneška – sice mimo mísu, ale – aktualizovali jsme OS Win server a přestaly fungovat staré scannery. Výrobce již nenabízí aktualizaci. Takže buď přejít na nový hw a nebo celou firmu poslat o pár sw řešení zpět..

  • Miro Kocan

   To nasere. Je blbost upgradovat len kvoli office-u. A co keby si pouzival na Macu LibreOffice a na ipadu nejakú appku co dokaze pracovat s dokumentami?

   • Michal Brtníček

    Nechci měnit workflow. Celá firma jedeme na iCloudu a iWork. Myslel jsem, že existuje nějaká možnost „force open“ nebo downgrade verze toho dokumentu.

    • Miro Kocan

     Jo, ja som skusal fungovat na inom worflow ako firma a to sa neda, vela problemov a clovek straca cas. Vyskusaj este tento navod, mozno to pomoze https://support.apple.com/sk-sk/HT204038

     • Michal Brtníček

      To nic neřeší, nainstaluje to tu verzi, kterou mám a ta neotevře novější dokumenty. Zkoušeno.

      • Dalibor

       Tato „kompatibilita“, je jedna z veci, ktere mne na Applu toci, nasilne tlaceni svych uzivatelu do novych verzi, ktere ne vzdy je mozne -> nasilne tlaceni do noveho HW. Napr. staci kdyz vezmu takovy iCloud Drive, tak nejstarsi mozna verze Mac OS na ktere to jede je Yosemite z konce roku 2014. Ale hlavne, ze iCloud Drive jede na Windows 7 z roku 2009! Aneb ekosystem, ale jen pro nekoho.

  • Jaroslav Horák

   Sierra se da nainstalovat ‚nasilne‘ i na starsi macy http://dosdude1.com/sierrapatch.html

   • Michal Brtníček

    To se mi riskovat nechce

 • fe

  Takové Apple prázdné gesto :-( 99 % uživatelů, kteří na počítačích opravdu pracují si za ta léta stejně koupilo (muselo koupit) nový hardware, takže…

  • Teofrast

   Další věc ale je, že nyní je k dispozici tento balík sw i tomu, kdo si koupí bazarové zařízení. To myslím doteď nebylo a tak původní balík, který byl k hw zdarma zůstal u původního majitele..

   • Krenex Krenex

    Tak jsem to vyzkoušel, na starém mac pro s 10.7 a nelze z appstore naistalovat s požadavkem na min. 10.12 :-) tak pro bazarové řešení nepoužitelné (nečekal jsem poslední verzi, ale tu funkční pro 10.7 jako to funguje u různých verzí iOS) a kdo rozjede 10.12 bude mít patrně tyto aplikace už dávno… spíš to bude nejaké sjednocení nabízených starých řešení…

    • Teofrast

     To je možné. Já jsem při psaní pouze myslel na svoji poslední zkušenost, a to tu, kdy jsem zakoupil Mac mini 2014. Který podporuje poslední Mac OS. (Do té doby jsem vlastnil pouze Macbook Pro z roku 2010, který sice ještě poslední verzi OS podporuje, ale byl bez možnosti stáhnout dané aplikace). A tam jsem použil „trik“ se stažením demoverze. Tedy podvod, kterým jsem se dostal k plné verzi. Čímž jsem tedy nyní tuto možnost, legálně si balík „office“ stáhnout, uvítal.. Předtím jsem již iWork kupoval, a tak jsem si to tak nějak „obhájil“, ale přesto nebylo svědomí čisté..

 • Ondřej Mucha

  Vím,že je to odjunud,nevim jak se to mohlo stát,ale vůbec nevim co s tim!
  „Pages menu“ a „Dropbox menu“ ,mám v norštině!!!!! a absolutně nevim ,jak z toho ven??!!
  Poradíte mi někdo ?