iWant

iWant

Aplikace Pages, Numbers, Keynote, GarageBand a iMovie jsou nově pro iOS i macOS zcela zdarma

iWant

Vzhledem k tomu, že Apple nabízel mnoho svých aplikací pro iOS i macOS v posledních letech zdarma těm, kdo si zakoupili nový iPhone nebo Mac, má iMovie, Numbers, Keynote, Pages a GarageBand už mnoho uživatelů. Nyní se však kalifornská firma rozhodla, že začne všechny zmíněné aplikace nabízet zcela zdarma.

Kdo by si snad i přes zakoupení nových strojů od roku 2013 některou z aplikací nestáhl, má nyní možnost učinit tak zcela bez poplatku, a to na jakémkoliv zařízení.

Zdarma je celý kancelářský balík iWork, který obsahuje aplikace Pages, Numbers a Keynote pro macOS i iOS, což je přímá konkurence pro balík Office od Microsoftu, konkrétně aplikace Word, Excel a PowerPoint. Mobilní verze dosud stály po 10 eurech, desktopové byly za 20 eur každá.

Pro Macy a iPhony nebo iPady lze nově zdarma stáhnout také aplikaci iMovie pro střih videa a GarageBand pro práci s hudbou. Na iOS obě aplikace stály 5 eur, na Macu GarageBand taktéž 5 eur a iMovie 15 eur.

Všechny aplikace můžete stáhnout v příslušných App Storech:

Apple svůj krok komentuje tím, že bude nyní mimo jiné snazší pro firmy a školy nakupovat všechny zmíněné aplikace v rámci programu VPP a následně je pak distribuovat přes MDM.

Zdroj: MacRumors