iWant

Apple chce díky spolupráci s Deloitte navýšit prodeje v korporátní sféře

iWant

Apple uzavřel další zajímavé partnerství týkající se korporátní sféry. Nově bude spolupracovat s newyorskou poradenskou firmou Deloitte, pomocí které se bude snažit výrazněji zapojit svá iOS zařízení do světa byznysu.

Obě společnosti budou spolupracovat především v rámci nově spuštěné služby Enterprise Next, která má čítat přes 5 tisíc poradců z Deloitte. Ti mají pomáhat ostatním klientům, jak lépe využívat produkty od Applu. Oprávnění k takovým radám firma z New Yorku rozhodně má – ke svému byznysu, jenž disponuje 100tisícovou základnou zaměstnanců, totiž zařízení s iOS plnohodnotně používají.

„iPhony a iPady mění situaci, jak lidé pracují. Na základě tohoto partnerství jsme korporacím schopni pomoct ještě více k tomu, aby začaly využívat možnosti, jaké poskytne pouze ekosystém Applu,“ sdělil v oficiální zprávě Tim Cook (na fotografii níže s globálním šéfem Deloitte, Punitem Renjenem), výkonný ředitel společnosti.

tim-cook-punit-renjen-deloitte

Deloitte však není jedinou firmou, se kterou Apple spolupracuje. V roce 2014 navázal kontakt s IBM a následně také se společnostmi jako Cisco Systems a SAP. Nyní se tedy jedná o v pořadí čtvrtý přírůstek, jenž by měl Applu zaručit významnější postavení ve sféře byznysu.

Uvedená partnerství dávají smysl. Cupertinský gigant se již nezaměřuje výhradně na běžné spotřebitele, ale také na podniky, kteří by s využíváním operačního systému iOS mohly najít efektivnější metody a cesty, jak dosáhnout předem vytyčených cílů. Velký zlom nastal především s uvědoměním, že takřka polovina veškerých prodejů tabletů iPad míří k firmám a vládním institucím. Analytici se také domnívají, že Apple má větší sílu právě na korporátním trhu, nikoliv na trhu spotřebitelském.

Zdroj: Apple