iWant

Apple Pencil v sobě skrývá technologickou dokonalost, ukázaly rozbory

iWant

Společnost Chipworks přišla s detailním rozborem Apple Pencil, který ukázal, že i přes jednoduchý vnější design je tento produkt technologicky mistrovským dílem především uvnitř.

„Je to neuvěřitelné na něco, co je takto malé,“ uvedli analytici z Chipworks. Ti totiž zjistili, že uvnitř se skrývá až 15 polovodičů na jeden gram celého zařízení, které se pyšní délkou 176 milimetrů a 9milimetrovou hloubkou.

Jejich rozbor také ukázal, že uvnitř Apple Pencil figurují z hlediska počtu dílů dva hlavní výrobci – Texas Instruments a STMicroelectronics. Mimo jiné se zde vyskytují i čipy od Maxim Integrated Products, Cambridge Silicon Radio, SiTime, Bosch a Fairchild. Nechybí ovšem ani část právě od samotného Applu, avšak po rozebrání tohoto dílu se zjistilo, že je to integrovaný obvod navržený a vytvořený již zmíněným STMicroelectronics.

pencil-chipworks1

Od Chipworks toho můžeme očekávat mnohem více v průběhu následujících týdnů, a to zejména v oblasti týkající se porozumění, jak stylus a iPad Pro fungují při využívání v návaznosti na sebe. Jak je totiž známo, tak Pencil spolupracuje pouze s novým iPadem Pro, jelikož ostatní modely iPadů nedisponují technologií, která je nezbytná pro využívání tohoto kreativního doplňku.

Dřívější rozbory společnosti iFixit mimo jiné také ukázaly, že v Apple Pencil se nachází nejmenší logická deska, která je rozdělena na polovinu, aby přesně zvládala jak funkce pro psaní, tak pro kreslení. Analytici z iFixit dodali, že menší logickou desku ještě neviděli.

Plastový obal produktu také neodolal náporů nejrůznějších rozborů a ukázalo se, že se v něm skrývá malá lithium-ionová baterie ve tvaru tuby, která má 0,329 watthodiny. To je hlavní důvod, proč Apple Pencil vydrží plně fungovat okolo 12 hodin. Zajímavostí je i poznatek, že každých 15 sekund nabíjení se obrátí v 30 minut plnohodnotného používání.

K celé situaci se vyjádřil i analytik z KGI Securities Ming-Chi Kuo, který pronesl, že komplexnost designu tohoto doplňku zapříčinila jisté potíže při samotné montáži. Proto se při startu prodeje iPadu Pro nedala speciální tužka prakticky vůbec koupit.

Apple Pencil je novým kreativním doplňkem k iPadu Pro a je více než zřejmé, že si našel (respektive nachází) svou skupinu uživatelů. Objednat si jej můžete z oficiálního internetového obchodu Applu za necelé 3 tisíce korun, ovšem stále s dodáním během 4–5 týdnů.

Zdroj: AppleInsider, Chipworks