iWant

Apple prodal jednu miliardu iPhonů, oznámil Tim Cook

iWant

Výkonný ředitel Applu Tim Cook se dnes sešel v Cupertinu se svými zaměstnanci, aby jim oznámil jeden zásadní milník – Apple už prodal více než jednu miliardu iPhonů. To vše za devět let, které uplynuly od představení vůbec prvního jablečného telefonu.

„iPhone se stal jedním z nejdůležitějších, nejúspěšnějších a nejvíce svět měnících produktů v historii. Stal se z něj víc než jen stálý společník. iPhone je skutečně základní součástí našich životů,“ uvedl na ranním setkání v Cupertinu Tim Cook.

„Minulý týden jsme překročili další milník, a to když jsme prodali miliardtý iPhone. Nikdy jsme si nedávali za cíl prodat nejvíc, ale vždy jsme si dávali za cíl prodávat ty nejlepší produkty, které činí rozdíl. Děkuji všem v Applu, kteří pomáhají každý den měnit svět,“ zakončil Cook.

Zpráva o iPhonu s číslovkou 1 000 000 000, který údajně Tim Cook drží na přiloženém obrázku, přichází jen pár hodin poté, co Apple oznámil finanční výsledky za poslední čtvrtletí. V něm kalifornská firma znovu zaznamenala meziroční propad prodejů i zisku, ale jako pozitivní se ukázaly alespoň prodeje iPhonu SE a zlepšení stavu iPadů.

Zdroj: Apple