iWant

iWant

Apple vydal iOS 10.2 s více než stovkou nových emoji a řadou vylepšení

iWant

Apple vydal iOS 10.2 pro iPhony a iPady, přičemž jeho největší novinka se českých uživatelů netýká. Podle očekávání se v iOS 10.2 objevuje nová aplikace TV, která nabízí nový zážitek a sloučení přístupu k vašim televizním pořadům a filmům dosud sledovaným ve více videoaplikacích, jenže je dostupná pouze ve Spojených státech. Pro zbytek světa je připravena zejména více než stovka nových emoji všeho druhu.

Aplikaci TV tak nemá příliš cenu rozebírat, nicméně je dostupná také na Apple TV v rámci posledního updatu tvOS a Apple chce v rámci ní sjednotit sledování seriálů a filmů, abyste nemuseli používat více aplikací. Jenže například populární Netflix v aplikaci TV chybí.

Mnoho lidí nejvíce zaujmou nové emoji, které jsou velice populární a v iOS 10 přicházejí s novým designem a navíc s více než stovkou dalších tváří, jídel, zvířat, sportů a mnohého dalšího. S emoji souvisí malý update watchOS 3.1.1 pro hodinky Watch, přinášející kompatibilitu právě s novými emotikony. Vedle nich nabízí poslední update iOS také několik nových wallpaperů a iMessage mají dva nové celoobrazovkové efekty.

Dále Apple v iOS 10.2 vylepšil aplikace Fotky, Zprávy, Hudba a Mail. Ve Fotoaparátu si můžete nově nastavit, aby si pamatoval vaše poslední nastavení, a to jak režimu, tak filtru a Live Photos. V Hudbě si můžete zapnout možnost, abyste opět mohli hodnotit skladby v Apple Music hvězdičkami, což původně iOS 10 odstranil.

Mnoho uživatelů jistě uvítá také další novinku v Apple Music, které se týkají tlačítek pro zamíchání a opakování přehrávání. Často si uživatelé stěžují, že nemohou tato tlačítka vůbec najít. Apple sice nechal jejich pozici, kdy je třeba posunout obrazovku nahoru, ale tlačítka jsou nyní větší a Apple na ně alespoň při prvním přehrávání upozorňuje. Šikovná je také novinka v Oznamovacím centru, které si pamatuje polohu, v jaké jste opustili widgety.