iWant

Apple z vadných baterií v samovolně se vypínajících iPhonech 6S viní výrobní problém

iWant

V listopadu Apple spustil dva programy, z nichž jeden se týkal samovolně se vypínajících iPhonů 6S. Kalifornská firma zjistila, že některé iPhony 6S vyrobené mezi zářím a říjnem roku 2015 mají problémy s baterií, kterou se rozhodl poškozeným uživatelům bezplatně vyměnit. Jak se ovšem ukazuje, problém se zřejmě týká většího počtu uživatelů, než se zprvu zdálo.

Apple mezitím vystopoval příčinu vadných baterií. „Zjistili jsme, že malý počet iPhonů 6S, vyrobených v září a říjnu 2015, obsahuje části baterií, jež byly předtím, než se smontovaly do akumulátorů, vystaveny řízenému okolnímu vzduchu déle, než měly být,“ vysvětlil Apple v tiskové zprávě. Původně uváděl „velmi malý počet“, ale je otázka, zda je to relevantní.

Dále výrobce iPhonů zdůraznila, že „se nejedná o bezpečnostní problém“, který by mohl hrozit například explozí baterií, jako v případě telefonů Galaxy Note 7 od Samsungu. Apple nicméně přiznává, že má zprávy i od dalších uživatelů, kteří mají iPhony 6S vyrobené mimo zmíněné období a také se setkávají se samovolným vypínáním svých zařízení.

Proto tedy nyní není zcela jasné, jakých telefonů se problém vlastně týká. Apple sice nabízí na svém webu nástroj, kde si pomocí IMEI můžete ověřit, zda si baterii můžete nechat bezplatně vyměnit, nicméně zároveň chystá na příští týden aktualizaci pro iOS, která přinese další diagnostické nástroje. Díky nim bude moci Apple lépe měřit a vyhodnocovat fungování baterií.

Zdroj: The Verge
Foto: iFixit