iWant

Apple začal s dvouměsíčním zpožděním prodávat bezdrátová sluchátka AirPods

iWant

Původně Apple sliboval, že začne prodávat bezdrátová sluchátka AirPods koncem října. Nakonec ale nabraly sluchátka doplňující iPhony 7 velké, dvouměsíční zpoždění. Dnes Apple oznámil, že začal AirPods konečně prodávat. V České republice slibuje doručení do Vánoc.

AirPods byly představeny společně s iPhonem 7, protože ten přišel o klasický jack konektor, a tak k němu není možné připojit většinu sluchátek. Apple vidí budoucnost v bezdrátové komunikaci a jeho řešením jsou právě AirPods, které jsou na pohled stejné jako klasické EarPods, akorát bez drátů.

airpods-apple-store

Oproti jiným bezdrátovým sluchátkům mají nicméně AirPods velkou výhodu v čipu W1, díky kterému je připojování přes Bluetooth mnohem jednodušší a především spolehlivější. Jakmile poblíž iPhonu, iPadu nebo Macu otevřete krabičku se sluchátky, automaticky se vám nabídne spárování.

Krabička sluchátek má kromě párování a přenášení roli také při nabíjení. Najednou je schopna do AirPods převést dostatek energie pro 5 hodin poslechu a obsahuje zabudovaný akumulátor s energií odpovídající 24 hodinám poslechu. Po patnácti minutách nabíjení jsou AirPods schopna přehrávat hudbu 3 hodiny.

AirPods také disponují akcelerometry a optickými čidly, takže rozpoznají, kdy je má uživatel v uchu a kdy mají hrát. Nechybí ani podpora Siri.

apple-airpods-3

Důvod tak významného zdržení není známý. Podle některých zdrojů řešil Apple technické problémy, aby obě sluchátka přijímala stejný signál a nehrálo jedno či druhé se zpožděním, jiné zdroje zase hovořily spíše o výrobních problémech. Tak či tak, AirPods jsou konečně v prodeji.

V českém Apple Online Storu stojí AirPods 4 990 korun a Apple slibuje, že je doručí do 22. 12. Je však otázka, jak velké zásoby má, takže pokud je skutečně chcete mít do Vánoc doma, s objednávkou příliš neváhejte.

Aktualizováno 13. 12. 2016 16.10. Zásoby AirPods jsou skutečně velice omezené. Pokud jste je nestihli objednat mezi prvními, do Vánoc je zřejmě nedostanete. Nyní už Apple Online Store hlásí dostupnost dva týdny.