iWant

Assassin’s Creed Identity – nájemní zabijáci dorazili také na iOS

iWant

Pomalu se připlížit, počkat na vhodný moment a bez milosti podříznout krk včetně efektivního výskoku. Čtete správně. Populární počítačová a konzolová hra Assassin’s Creed se konečně dostala také do App Storu a tím pádem na iPhony a iPady. Hru má na svědomí jedno z předních herních vývojářských studií Ubisoft, které éru nájemných zabijáků spustilo již v roce 2007.

Po dlouhých devíti letech se „Assasini“ dostali i na obrazovky iOS zařízení – hrát je můžete od iPhonu 5 a iPadu 3. Každopádně si musíte připravit kolem tři gigabajtů volného místa a ideálně ty nejnovější iPhony nebo iPady. Sám jsem Assassin’s Creed Identity stáhl na iPhone 6 Plus a s tak náročnou hrou po hardwarové stránce jsem se ještě nesetkal.

Několikrát během hraní jsem zaznamenal lehké škubání, především pak u různých efektů a speciálních scén. Typicky například když jsem zmáčkl tlačítko pro tiché zabití, kdy hlavní hrdina dotyčného člověka zabije netradičním způsobem, včetně krátkého zpomaleného záběru. Je otázka, zda to není částečně způsobené tím, že je vše neustále online, ale u jiných her problémy obvykle nebývají.

Během hraní významně trpěla také baterie. Během deseti minut klesla i o dvacet procent. Rozhodně se tak vyplatí hrát pouze v blízkosti zdroje nebo mít alespoň po ruce powerbanku.

Herní zážitek je ovšem fenomenální. Pokud znáte počítačovou či konzolovou předlohu, jistě víte, co mám na mysli. Mise jsou sice o něco kratší, chybí i plnohodnotný příběh, ale na druhou stranu na vás čeká otevřený svět, zajímavé mise plné nástrah a překvapení a především perfektní ovládání a emocionální vtažení do hry.

Assassin’s Creed Identity bylo přednostně vydané v Austrálii a na Novém Zélandu. Ještě předtím ji dlouho dobu testovali vývojáři, kteří získávali zpětnou vazbu od uživatelů. Díky tomu hru vyladili na takovou úroveň, že je naprosto bez chyb. Celý příběh se odehrává v Římě v období renesance, stejně jako počítačové tituly Assassins’s Creed II a Assassins’s Creed Brotherhood.

Celá hra je postavená kolem tradiční kampaně, ale časem se otevřou i bonusové mise, kde musíte plnit různé kontrakty. Na začátku můžete vybírat ze tří postav nájemných zabijáků, které si můžete upravit dle svého. Postupem času pak získáváte různá vylepšení, novou výstroj a výzbroj či speciální schopnosti a různá maskování. Ty trénujete v samostatných misí.

assasins-identity2

Zážitek z hraní umocňuje skvělé grafické provedení. Assassin’s Creed Identity běží na Unity enginu, díky čemuž je hra kompletně ve 3D provedení a nabízí úchvatné scény, postavy a propracované prostředí. Není nad to, když s hlavním hrdinou můžete zdolávat jakékoliv překážky, šplhat po budovách, skákat ze střechy na střechu a především efektně zabíjet nepřátele.

V Ubisoftu mysleli i na ovládání. Postavou pohybujete pomocí virtuálního joysticku, přičemž pravým palcem měníte úhel pohledu a především ovládáte bojové dovednosti a schopnosti. Vše je naprosto přirozené a jednoduché.

Podle mého názoru se hra směle může řadit k nejlepším iOS hrám vůbec a stát tak plnohodnotně po boku největších velikánů. Ve hře je rovněž naznačeno, že časem přibudou nové herní světy a módy. Užít si můžete i sociální sféru a zároveň ve hře významně utrácet reálné peníze za ty herní apod. K tomu navíc stojí Assassin’s Creed Identity 4,99 €, což je ovšem velice příznivá cena, jakmile zjistíte, že se jedná o skutečně prvotřídní akci. Jen houšť takových počinů na iPhony a iPady.

Assassin's Creed Identity
Assassin's Creed Identity
Developer: Ubisoft
Price: 49,00 Kč+