Zavřít reklamu

Když Netflix představil svou platformu Games na Androidu, zmínil s tím, že ji připravuje i na iOS. Trvalo to jen týden a už je k dispozici na iPhony i iPady. I když samozřejmě ne v takové podobě, jako je tomu na konkurenčním systému. I tak si už můžete jeho první pětici her na Apple zařízeních zahrát. 

Jak trh streamování videa dospívá, hledají jeho distributoři nové možnosti zábavy, které by mohli svým uživatelům poskytnout. Netflix Games je prvním z takových počinů. První pětice her není nijak oslnivá nebo převratná, ale je to důležitý krok, od kterého analytici očekávají, že v něm bude Netflix postupem času agresivně expandovat. A možná tak dokáže zavařit i Apple Arcade. Je zde totiž jedna zásadní výhoda – pro předplatitele služby Netflixu jsou tituly zdarma. Zatím se jedná o následující hry: 

Hry jsou k dispozici ke stažení v rámci App Storu, kdy jste po jejich prvním spuštění požádání o přihlášení se k vašemu účtu na Netflixu. Velice zajímavé ale je, že zde máte rovnou možnost podstoupit registraci a In-App nákup a zakoupit si tak předplatné streamovací sítě přímo z titulu. Zajímavé je to proto, že toto její mateřská aplikace nenabízí už od roku 2018, kdy tuto možnost Netflix odstranil, aby nemusel platit 15 až 30% provizi Applu za každou provedenou transakci. Pokud zde předplatné potvrdíte, budete platit 259 Kč měsíčně.

Možná budoucnost Netflix Games 

Pravidla App Store v současné době brání streamování her, stejně jako přítomnosti alternativního obchodu na platformách iOS a iPadOS. V případě Netflixu na tom ale příliš nezáleží, protože tato jeho podoba hraní nijak streamována není. Každá hra se musí do daného zařízení nainstalovat a spouští se lokálně. Analytici však očekávají, že Netflix se v budoucnu o streamování her na straně serveru bude skutečně snažit, nicméně pak bude také na čelit nemalým problémům ohledně dostupnosti na iPhonech a iPadech, protože Applu mu to nebude chtít dovolit.

I on tak možná bude muset přejít na podobné řešení, které nabízejí jiní poskytovatelé streamovacích platforem, jakými jsou třeba Microsoft a Google, kteří tak činí v rámci webových prohlížečů. A na jaké hry se v budoucnu těšit? Na Androidu už se objevily různé klony Hry na oliheň. A protože se jedná o extrémní hit, který má už potvrzenou i druhou sezonu dá se čekat, že jej bude chtít Netflix patřičně vytěžit. 

.