iWant

CheatSheet pomůže s klávesovými zkratkami

iWant

Každý jistě na Macu používá klávesové zkratky, ať už se jedná o jakoukoliv činnost. Každá aplikace jich nicméně umožňuje použít tolik, že jen expert na daný program si je může všechny zapamatovat. Pro všechny ostatní se hodí aplikace CheatSheet, která vám v mžiku všechny dostupné klávesové zkratky zobrazí…

CheatSheet od Stefana Fürsta je natolik prostou aplikací, že prostší snad už být ani nemůže, ale přesto je poměrně silným pomocníkem. Umí jediné – podržením klávesy CMD zobrazí výpis všech klávesových zkratek v právě otevřené aplikaci.

Zkratky jsou roztříděné po vzoru položek v horní liště nabídek a vyvolat je můžete buď stisknutím příslušných tlačítek na klávesnici, nebo myší určitou zkratku vybrat a aktivovat.

Sečteno, podtrženo, tohle je všechno, co CheatSheet umí. Výhodou je, že aplikace neobtěžuje v doku či v menu baru, takže prakticky ani nevíte, že běží. Poznáte to jen tehdy, když přidržíte CMD a vyskočí vám přehled klávesových zkratek. Jediné, co si můžete v CheatSheet nastavit (v pravém dolním rohu u přehledu), je čas, jak dlouho musíte držet CMD, a také si můžete nechat zkratky vytisknout.

Zdání, že CheatSheet nic neumí, tedy rozhodně klame, protože těm, co mnohem raději než myš (touchpad) používají klávesnici, tato aplikace určitě pomůže. A jelikož nebere prakticky žádnou paměť a nezabírá místo, mohou mít CheatSheet „pro jistotu“ nainstalovaní všichni. Nikdy nevíte, jaká zkratka se vám právě bude hodit…

[app url=“http://itunes.apple.com/cz/app/cheatsheet/id529456740?mt=12″]