Zavřít reklamu
iWant

CleanMyDrive pro správu externích úložišť

iWant

V dnešní době snad každý používá nějaký ten externí disk nebo minimálně flash disk, na němž přenáší data. Pokud máte takových disků připojených k Macu více, můžete se v nich snadno ztratit. Jednoduše je však můžete ovládnout a spravovat pomocí aplikace CleanMyDrive od osvědčeného vývojářského týmu MacPaw.

CleanMyDrive je šikovná utilita do menu baru, kde máte přehled o všech připojených interních i externích discích, flash discích, DMG souborech nebo síťových discích. V přehledné formě (grafické i textové) okamžitě vidíte, kolik volného místa na jednotlivých úložištích máte a zda jsou na nich nějaké nepotřebné soubory, které zanechávají operační systémy OS X i Windows, jako DS_Store, Thumbs.db apod.

Pokud zbytečné soubory na discích jsou, umí je CleanMyDrive okamžitě vyčistit. Navíc lze nastavit, aby se tento proces provedl automaticky pokaždé, co daný disk vysunete. Že je tato možnost aktivovaná, signalizují u daného disku tři zelené tečky. Již tak nebudete muset soubory po odstranění z disku vymazávat také z koše, kam je systém přesouvá.

Další užitečnou je vysouvání disků. CleanMyDrive totiž umí všechny připojené disky najednou vysunout, což mnozí jistě uvítají. A pokud kliknete na ikonu disku, otevře se vám ve Finderu.

Vývojáři také v CleanMyDrive odkazují na svou další aplikaci CleanMyMac, která pro změnu čistí od nepotřebných souborů celý počítač.

Původně jsem si nedokázal představit, že by se mi v menu baru usadila zrovna aplikace pro správu externích úložišť, ovšem MacPaw opět odvedli skvělou práci a díky povedenému a jednoduchému rozhraní mě možná přesvědčí, že to nakonec nebude tak špatná volba. Především čištění disků je velkou předností aplikace CleanMyDrive, která je navíc v App Store k dispozici zcela zdarma.

[app url=“http://itunes.apple.com/cz/app/cleanmydrive-clean-eject-external/id523620159?mt=12″]