iWant

Flutter vám pokynem ruky přehraje hudbu

iWant

Už jste někdy přemýšleli o tom, že bychom mohli ovládat přehrávání hudby bez jediného dotyku? Před pár lety to byla spíše představa autorů sci-fi filmů, ale dnes je to již realita. Největší revoluci v tomto směru udělal Kinect od společnosti Microsoft. Nyní se ale pro Maca objevil jednoduchý prográmek, který ovládáte pomocí webkamery a gest.

Zajímavý počin s názvem Flutter je zatím v alfa verzi. Co všechno zvládá? Jednoduchým gestem ruky proti webkameře, která je ve vašem Macu, spustíte nebo zastavíte muziku nebo film. Nic víc, nic míň. Zatím můžete toto ovládání využít pouze v iTunes a na stránkách YouTube. Podmínkou je ale použít prohlížeč Google Chrome, žádné další nejsou v tuto chvíli podporovány.

Flutter
Více vám napoví krátké demonstrační video:

[youtube id=“IxsGgW6sQHI“ width=“600″ height=“350″]

Moje postřehy:

Aplikace je teprve v rané verzi vývoje, občas se tedy objeví chybička. Po instalaci jsem zkoušel ovládání YouTube. „Zastavovací” gesto program asi nepochopil a žádná reakce se nedostavila. Podle diskuzí má tento problém ale více uživatelů. Poté jsem vyzkoušel ovládat iTunes a byl jsem velice mile překvapen. Aplikaci můžete provozovat téměř ve tmě, pouze za svitu vašeho jablečného počítače. Pokud vývojáři zapracují a přidají podporu dalších programů, například systémového QuickTime nebo VLC, můžeme se těšit na zajímavý a efektní program. Flutter má od tvůrců přislíbena do finální verze i další gesta.

[button color=red link=https://flutter.io/download target=““]Flutter – zdarma[/button]

Autor: Pavel Dedík

Flutter icon