Flutter vám pokynem ruky přehraje hudbu

Jablíčkář 26. Březen, 2012 3

Už jste někdy přemýšleli o tom, že bychom mohli ovládat přehrávání hudby bez jediného dotyku? Před pár lety to byla spíše představa autorů sci-fi filmů, ale dnes je to již realita. Největší revoluci v tomto směru udělal Kinect od společnosti Microsoft. Nyní se ale pro Maca objevil jednoduchý prográmek, který ovládáte pomocí webkamery a gest.

Zajímavý počin s názvem Flutter je zatím v alfa verzi. Co všechno zvládá? Jednoduchým gestem ruky proti webkameře, která je ve vašem Macu, spustíte nebo zastavíte muziku nebo film. Nic víc, nic míň. Zatím můžete toto ovládání využít pouze v iTunes a na stránkách YouTube. Podmínkou je ale použít prohlížeč Google Chrome, žádné další nejsou v tuto chvíli podporovány.

flutter panel  Flutter vám pokynem ruky přehraje hudbu
Více vám napoví krátké demonstrační video:

Moje postřehy:

Aplikace je teprve v rané verzi vývoje, občas se tedy objeví chybička. Po instalaci jsem zkoušel ovládání YouTube. „Zastavovací” gesto program asi nepochopil a žádná reakce se nedostavila. Podle diskuzí má tento problém ale více uživatelů. Poté jsem vyzkoušel ovládat iTunes a byl jsem velice mile překvapen. Aplikaci můžete provozovat téměř ve tmě, pouze za svitu vašeho jablečného počítače. Pokud vývojáři zapracují a přidají podporu dalších programů, například systémového QuickTime nebo VLC, můžeme se těšit na zajímavý a efektní program. Flutter má od tvůrců přislíbena do finální verze i další gesta.

Flutter - zdarma

Autor: Pavel Dedík

 • Pingback: Flutter vám pokynem ruky přehraje hudbu - 1. zprávy

 • Jozef Bak

  Zastavovacie gesto ja také isté ako spúšťacie,čiže ruka hore.Zatial som skúšal len v iTunes,ide to.

 • anonym

  Pokud potají neposílá video vývojářům na jejich servery tak je to dobrý.

 • http://twitter.com/JakubPatera Jakub Patera

  Zkusil jsem to a nic nefunguje