iWant

iWant

Herní tip: Bomb Hunters

iWant

Pamatujete si na hipsterskou skákačku Crossy Road, která se objevila i na keynote Applu? Ve hře jste hráli za různé postavy a vaším úkolem bylo doskákat co nejdál. Tak právě myšlenku této hry rozšířili vývojáři z ostravského studia Craneballs v nové hře Bomb Hunters, která je zdarma dostupná v App Storu. Craneballs nejsou na poli her žádní nováčci. Mají za sebou úspěšné tituly v čele se střílečkou Overkill či závodní hru Splash Cars.

Ve hře Bomb Hunters se ocitnete v roli pyrotechnika, který má před sebou nepřehledný terén, střílející nepřátele a neúprosný časový limit na zneškodnění bomb. Postavu ovládáte pomocí švihání prstem, přičemž menší nevýhodou je to, že musíte prst na displeji držet neustále. V cestě vám budou stát různé překážky, které je potřeba obejít a nalézt tikající bombu. Na tu se stačí jen postavit a pyrotechnik si již poradí.

Vtip je v tom, že bomby neustále přibývají. Po úspěšné sérii zneškodnění si na chvíli můžete odpočinout v checkpointu a následně se musíte vrhnout do dalšího dobrodružství. Na cestě potkáte také různé minomety, bombardující letadla, hustou dopravu či řeku. Nástrahám se musíte vyhnout, pro každou hru máte jen tři životy. Jakmile zemřete, musíte začít od začátku.

bomb-hunters

Naštěstí se nepohybujete ve stále stejném prostředí, ale právě jako ve zmíněném Crossy Road se lokace a okolní prvky neustále proměňují. V Bomb Hunters nechybí ani doplňkové sbírání mincí, za něž si můžete pořídit mimo jiné lepší oblek a nové pomůcky pro zneškodnění trhavin. V prostředí se také nacházejí bonusové časy a další uživatelská vylepšení.

V Bomb Hunters najdete také speciální výbušniny, která zneškodníte tak, že vyřešíte minirébus, například správně poskládáte barevné pojistky nebo zadáte speciální heslo a klíč. Tyto prvky celou hru velmi oživují, takže nečekejte stereotypní herní zážitek. Bomb Hunters samozřejmě obsahují žebříček dosaženého skóre, takže se můžete porovnávat s kamarády. Čím úspěšnější budete, tím více medailí a vylepšení dostanete.

Bomb Hunters jsou v App Storu zdarma pro iPhone a iPad, ale postup ve hře si můžete významně urychlit in-app nákupy. Není však žádný problém procházet jednotlivými misemi bez nich a hrát tak zcela zdarma. Bomb Hunters obsahují i tématickou hudbu a zajímavé animace. Vše je v závěru samozřejmě o vaší rychlosti a postřehu. Přeji příjemnou zábavu.

Bomb Hunters
Bomb Hunters
Price: Free+